Czy vista 64 bit bedzie dobrze działac na takim sprzecie?

mam pytanie do znawców tematu… czy na laptopie z procesorem centrino core 2 duo T7300 2 Ghz, 800mhz fsd, 4g ram 667mhz, 4mb cache, dysk 250 gb sata 4200rpm z systemem vista business 32bit da sie zainstalowac vista ultimate 64bit i czy to ma sens i jak bedzie działac… i pytanie jeszcze takie dodatkowe dotyczące pamięci ram orginalnie bylo w tym komputerze zainstalowane HYNIX 2x 1024 z dopiskiem 256mhz VRAM. lecz wszedłem w posiadanie pamięci KINGSTON 2X 2048 które zamontowalem… co to sa te vramy czy te orginalne kości ramu byly jakies inne ?? miały jakieś dodatkowe działanie ?? czy teraz po tej zamianie nie ma juz tych V ramow ??

z góry dzieki za odpowiedz

Vista będzie na takim sprzęcie działać na pewno, gdyż procesor obsługuje instrukcje 64-bitowe. RAM-u jest dużo, procesor wydajny, więc myślę, że będzie działać ok.

działać wszystko będzie bardzo dobrze zresztą zależy do czego używasz kompa bo na dzień dzisiejszy jeszcze 64 bitowa wista nie jest najlepszym rozwiązaniem ale jak pisałem wszystko zależy od tego jak korzystasz z laptopa

hmmm… ja ogólnie używam kompa do celów domowych typu czasem film dużo muzyki z winampa internet sciagam czasem jakies torenty muzyczne troche czasem czatuje GG I ucze się jezyka angielskiego to po króttce to do czego mi służy komputer… a system chce zmienic ponieważ mam viste po angielsku i nie moge sie odnalezc w tym wszystkim i chce miec system po polsku a jak juz mam kupic cos i wydac kase to biore wszystkie za i przeciw bo pare groszy w te czy wewte nie robi mi róznicy i wole kupic cos lepszego tymbardziej ze wydaje mi sie ze 64 bit to juz jest raczej rozwiazanie które niedlugo bedzie tylko takie w przyszlosci… no ale może sie myle… wiec pytam na forum… dziekówka za odp

Zainwestuj w 64 bit-y, świat leci do przodu!Zresztą jak masz kasę na Ultimate BOX będziesz miał oba nośniki 32 i64 bity.

Kto tam ma kasę na Ultimate BOX :stuck_out_tongue: System kosztuje 2000 zł, a OEM tylko 700. A raczej komputera się nie zmienia tak często to i po co kupować BOX?

A co do systemu w wersji x64, zgadzam się :wink: Warto inwestowac w najnowsze technologie… Szkoda tylko, że nie ma jeszcze na rynku procesorów w pełni 64-bitowych. Bo te obecne obsługują jedynie zestaw instrukcji 64-bitowych, a z tego, co wiem, są poza tym 32-bitowe.

a ja mam pytanko czy pujdzie vista 64bit na acer aspire 5920 1.5 core2duo, 1gb ram 677mhz, 160gb, gf 8600 gt (TurboCache), i mam pytanko moze ktos sie zna bdobrze na laptopach bo ja nie wiem czy on ma santa rosa bo czytalem i z tego wynika ze ma i czy ta santa rosa tyle rzeczywiscie daje ? pozdro :wink:

Jeśli masz wątpliwości możesz pobrać za free programik do testowania twojego komputera pod kątem zgodności działania z Vistą:

http://www.microsoft.com/poland/windows … visor.mspx

ale ja jeszcze nie mam tego acera to byscie mogli looknac tak ogulnie czy bendzie dzialac