Czy Vista będzie chodzić na Celeron M 1,73 Ghz (laptop)?


(Edaro) #1

Chciałbym się poradzić czy Vista będzie chodzić płynnie na laptopie z procesorem Celeron M 1,73Ghz + 2GB ramu, oczywiście nie mówię o Aero.

Pozdrawiam


(Ed S) #2

Płynnie za raz po uruchomieniu, ale jak już włączysz Office czy przeglądarkę Internetową to odczujesz że to nie to samo co XP. Ogólnie na takim sprzęcie nie polecam Ci instalacji Visty no chyba że nie zamierzasz pracować z paroma programami na raz w tle uruchomionymi.


(Godlike) #3

Instalowałem Viste na bardzo podobnym laptopie, troche mniej obRAMowanym :wink: Pójść pójdzie, ale trzeba być naprawdę gigantycznym fanem tego systemu zeby pracowac na nim na takim sprzęcie, i tak jak napisał gawcyk1986, im wiecej programow i wiecej czasu od instalacji systemu tym gorzej będzie.


(suchmen) #4

Będzie tylko może nie za szybko ale będzie


(Rafi Odb) #5

edaro111 witam, spokojnie ci będzie działać vista, spokojnie ci pójdzie, kilkanaście rożnych laptopów i komputerów przerabiałem z vistom, na twoim spokojnie pójdzie :wink:


(Tomson 13ck) #6

A po co chcesz instalowac viste.??


(Adalbert) #7

Jeżeli nie musisz - nie instaluj.

Jeżeli musisz - pójdzie, ale polecam wyłączyć wodotryski (i samą usługę themes) i tym podobne rzeczy (jak indeksowanie czy przywracanie systemu). Wiele to nie da, ale zawsze pomoże w trochę bardziej ludzkim korzystaniu z systemu.


(Edaro) #8

A z Celeronem M 2,0Ghz lub 2,1Ghz byłaby jakaś zauważalna różnica w wydajności w porównaniu do 1,73 Ghz?


(Adalbert) #9

Lekko zauważalna stoperem, kultura pracy na podobnym, niskim poziomie.