Czy vista musi o wszystko pytać?

(Kruszonxp) #1

Witam mam pytanko czy można jakoś wyłączyć ptania visty ?? Chodzi mi o te pytanie w trakcie instalacji jakiegoś oprogramowania i jak chce sie dostać do jakiegoś folderu.

Jeszcze mam pytanko jak mam noda 32 jako antyvirus to moge odinstalowac windows defender ?? bo ciągle mi blokuje aplikacje autostarty i sterowniki

(Monczkin) #2

To dla Twojego dobra. Po to zostało to wprowadzone, żeby działania mogące spowodować zagrożenia dla systemu, ograniczyć. Można to wyłączyć.

Możesz go wyłączyć, jeśli masz problem.

(sCooBy^) #3

Zainstaluj Sunrise tam za pomocą 1 opcji skonfigurujesz całe UAC (nie będziesz dręczony ciągłymi potwierdzeniami):

881e5083ab637075m.jpg

http://www.sunriseproject.org/

(fastman92) #4

Wejdź do konta użytkoników w panelu sterowania. Tam będzie opcja Włącz lub wyłącz kontrole konta użytkownika. Wejdź tam i odznacz, a potem OK.

(Kolmar) #5

Użyj Sunrise lub wykonaj porady zawarte w tym temacie - http://www.petri.co.il/disable_uac_in_windows_vista.htm

PS. Nie zaleca się wyłączania UAC.

W dniu 25.07.2008 , o godzinie 10:51 został dopisany post przez rokko

Przy wyłączonym UAC niektóre programy mogą się nie zainstalować prawidłowo ale to działa w dwie strony :lol:

(zaklik) #6

Start ====>Uruchom i wpisujemy msconfig

Przechodzimy zakładki czyli Narzędzia

Odszukujemy na liście "Wyłącz kontrolę konta użytkownika" i klikamy przycisk Uruchom

(system) #7

Niby prawie wszyscy nadają na UAC ( ja nie ) ale gdzieś czytałem badania na ten temat i wyszło z tego że jest to jak na razie najlepsze zabezpieczenie komputera przed uruchomieniem sie niechcianej aplikacji w systemie.

Więc albo "czysty" system albo kupa dziadostwa która instaluje się bez naszej wiedzy.

Wybór należy do Was.

(Kruszonxp) #8

Ja na zwykłym XP wiedziałem co sie instaluje i zadnego syfu nie miałem bo nod32 zabespiecza kompa idealnie. A wirus jak bedzie chciał to i tak sie zainstaluje nawet UAC nie pomoże.

(Mayron) #9

A pomyśl sobie, że gdybyś miał Linuksa to nie tylko by cie pytało ale także musiałbyś pisać hasło za każdym razem :smiley:

(Kolmar) #10

No właśnie, wszyscy tak narzekają na UAC, a ten mechanizm jest podobny do linuksowego z tym, że jest znacznie przyjaźniejszy dla użytkownika.

PS. Można ustawić UAC, aby pytało o hasło, wtedy będzie jak na linuksie :smiley:

(Łukash) #11

podobno dzięki UAC rootkity,mają malutkie szansa na odpalenie się w systemie...to tylko jedno kliknięcie,lepiej nie wyłączać.

(Himmak5g) #12

No niby to jest najlepsze zabezpieczenie komputera ale nie wiem jak to sie stało. Czy to ze nedzie mnie oddzielnie pytało czy chce cos włączyć jak już i tak nacisnąłem zeby to uruchomić to chyba mi nic nie da.

(system) #13

Nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi w tej wypowiedzi. [-o<

Ludzie , piszcie poprawnie po polsku.

Jak UAK pyta czy jesteś pewny że to co się uruchamia to jest Twoja "sprawka" to chyba jest logiczne że jak Ty coś uruchamiasz to zezwalasz , a jak nagle nie wiadomo skąd taki komunikat to znaczy że coś jest nie teges , wzmagasz czujność i aplikacji nie zezwalasz na uruchomienie.

(Climer26) #14

http://www.tweak-uac.com/download/ TweakUAC