Czy vista musi o wszystko pytać?

Witam mam pytanko czy można jakoś wyłączyć ptania visty ?? Chodzi mi o te pytanie w trakcie instalacji jakiegoś oprogramowania i jak chce sie dostać do jakiegoś folderu.

Jeszcze mam pytanko jak mam noda 32 jako antyvirus to moge odinstalowac windows defender ?? bo ciągle mi blokuje aplikacje autostarty i sterowniki

To dla Twojego dobra. Po to zostało to wprowadzone, żeby działania mogące spowodować zagrożenia dla systemu, ograniczyć. Można to wyłączyć.

Możesz go wyłączyć, jeśli masz problem.

Zainstaluj Sunrise tam za pomocą 1 opcji skonfigurujesz całe UAC (nie będziesz dręczony ciągłymi potwierdzeniami):

881e5083ab637075m.jpg

http://www.sunriseproject.org/

Wejdź do konta użytkoników w panelu sterowania. Tam będzie opcja Włącz lub wyłącz kontrole konta użytkownika. Wejdź tam i odznacz, a potem OK.

Użyj Sunrise lub wykonaj porady zawarte w tym temacie - http://www.petri.co.il/disable_uac_in_windows_vista.htm

PS. Nie zaleca się wyłączania UAC.

W dniu 25.07.2008 , o godzinie 10:51 został dopisany post przez rokko

Przy wyłączonym UAC niektóre programy mogą się nie zainstalować prawidłowo ale to działa w dwie strony :lol:

Start ====>Uruchom i wpisujemy msconfig

Przechodzimy zakładki czyli Narzędzia

Odszukujemy na liście “Wyłącz kontrolę konta użytkownika” i klikamy przycisk Uruchom

Niby prawie wszyscy nadają na UAC ( ja nie ) ale gdzieś czytałem badania na ten temat i wyszło z tego że jest to jak na razie najlepsze zabezpieczenie komputera przed uruchomieniem sie niechcianej aplikacji w systemie.

Więc albo “czysty” system albo kupa dziadostwa która instaluje się bez naszej wiedzy.

Wybór należy do Was.

Ja na zwykłym XP wiedziałem co sie instaluje i zadnego syfu nie miałem bo nod32 zabespiecza kompa idealnie. A wirus jak bedzie chciał to i tak sie zainstaluje nawet UAC nie pomoże.

A pomyśl sobie, że gdybyś miał Linuksa to nie tylko by cie pytało ale także musiałbyś pisać hasło za każdym razem :smiley:

No właśnie, wszyscy tak narzekają na UAC, a ten mechanizm jest podobny do linuksowego z tym, że jest znacznie przyjaźniejszy dla użytkownika.

PS. Można ustawić UAC, aby pytało o hasło, wtedy będzie jak na linuksie :smiley:

podobno dzięki UAC rootkity,mają malutkie szansa na odpalenie się w systemie…to tylko jedno kliknięcie,lepiej nie wyłączać.

No niby to jest najlepsze zabezpieczenie komputera ale nie wiem jak to sie stało. Czy to ze nedzie mnie oddzielnie pytało czy chce cos włączyć jak już i tak nacisnąłem zeby to uruchomić to chyba mi nic nie da.

Nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi w tej wypowiedzi. ![-o<

Ludzie , piszcie poprawnie po polsku.

Jak UAK pyta czy jesteś pewny że to co się uruchamia to jest Twoja “sprawka” to chyba jest logiczne że jak Ty coś uruchamiasz to zezwalasz , a jak nagle nie wiadomo skąd taki komunikat to znaczy że coś jest nie teges , wzmagasz czujność i aplikacji nie zezwalasz na uruchomienie.

http://www.tweak-uac.com/download/ TweakUAC