Czy Vista pójdzie na tym sprzecie

(Kytof1) #1

Mam pytanie czy vista pójdzię na tym sprzęcię mam amd semprom 3000+ 1,81ghz ,1,25 GB ramu karta graficzna: Asus A9550 i dysk 80 gb podzielone na 3 partycje C: 29,2 GB ,D :22,6 GB, E:22,6 GB

(Karmazyn65) #2

Pójdzie, ale co to za chodzenie będzie :wink:

(Longhorn2009) #3

Z takim procesorem i 1GB RAMu to bym się do Visty nie wybierał.

(Nowy10) #4

przyklejony FAQ i wszystko jasne

(Mihau X64) #5

Bedzie działać aż miło :wink:

p.s. ale w gry nie pograsz i z tym trzeba sie liczyć..

(Longhorn2009) #6

Kilka miesięcy temu uruchamiałem Viste Ultimate x64 na Core 2 Duo E4300, 1GB RAM, GeForce 8600GT i po prostu nie dało się korzystać z tego systemu. O graniu nie było mowy. Wczoraj dokupiłem sobie 2GB RAMu i zainstalowałem Viste i jednym słowem - nie ma porównania pomiędzy 1GB RAM, a 3GB na Viście.

(Mihau X64) #7

Jednak zapominasz o jednej rzeczy.. Nie wiem czy wiesz ale x64 zjada więcej ramu niż x86.. Dla wyobrażenia sobie powiem tak:

• 2GB - VHP x86 zjada ~(0,7-0,8)GB a po dłuższym działaniu nawet do 1,1GB

• 4GB - VHP x64 zjada ~(1,0-1,3)GB a po dłuższym działaniu nawet do 1,5GB

I to cały czas mowa o pracy visty bez specjalnych ekscesów.. A do tego dodajmy jeszcze muzykę w tle jakiś program graficzny i komunikator itp..

Więc 1GB to na x64 stanowczo za mało.. ale dla x86 starcza w sam raz..

p.s. mimo wszystko system rozwija skrzydła dopiero po przekroczeniu 3GB.. A najlepiej x64 + 4GB = 8)

(Maciej 0202) #8

Masz za słaby procesor lepiej zostań przy XP, Vista chodzi jak marzenie przy 2 rdzeniowych procesorach z 2GB ramu :smiley:

(Virek1987) #9

Jeśli lubisz błyskotki proszę bardzo ale to w ramach ciekawostki. Dysk będzie mielił niemiłosiernie może ReadyBoost coś pomoże ale niewiele raczej. Dla ciebie XP plus jakaś fajna nakładka w sam raz :).