Czy VMware na Vista 64bit poprawnie obsłuży

Witam

Noszę się z zamiarem instalacji Vista 64bit. Problem polega na tym, że nie ma i prawdopodobnie nie będzie sterowników dla drukarki i skanera, które posiadam.

Pytanie:

Czy użycie VMware i zainstalowanie na nim wirtualnego XP 32bit, ze sterownikami do ww urządzeń, rozwiąże mój problem?

Z różnych powodów, nie chcę instalować na komputerze tych dwóch systemów równolegle…

Może ktoś z forumowiczów już przerabiał podobny temat?

jeśli drukarka i skaner będą podłączone na usb, to dla xp w vmware będą one widziane jak jego lokalne i obsługiwane przez jego osobiste sterowniki. dla hostującej visty stają się wtedy przezroczyste, obsługuje je sterownik vmware’u.

używam tak w linuxie karty wifi i działa pierwszorzędnie. sterowniki spod linuxa umożliwiają rzeczy, których nie umie vista.

jeśli skaner i/lub drukarka jest podłączona na lpt1, to nie wiem jak vmware, ale ms virtual pc 2007 ma możliwość przekierowania fizycznego portu do systemu gościa. vmware pewnie też to potrafi.

dzięki “mrooveq”. To znaczy, że ze skanerem problem można rozwiązać pozytywnie, jest na usb. Pozostaje drukarka. Biorąc pod uwagę jej wiek (Lexmark 1020), sądzę, że czas najwyższy, by przeszła już na zasłużoną emeryturę. Dzięki !

jaki skaner ?

jaki skaner ? - “Mustek 1200UB plus”. Znalazłem sterowniki, ale do Visty 32bit. Do Visty w wersji 64, jakoś nie dotarłem…

a te z x86 nie działają? większość sterowników x86 działa na x64, tylko te tzw ważne dla systemu wymagają pełnej zgodności x64.

o dziwo do tej grupy zalicza się mój tuner tv, ale warto spróbować czy się nie zainstalują i będą działać.

jaki skaner ? - “Mustek 1200UB plus”. Znalazłem sterowniki, ale do Visty 32bit. Do Visty w wersji 64, jakoś nie dotarłem…

zainstaluj vuescan - najlepiej w najnowszej wersji, program obsługuje ponad 750 skanerów i to bezwzględu na system…

odłacz skaner, zainstaluje vuescan, podłacz skaner…

@mrooveq - na jakim czipsecie masz ten tuner ?

“mrooveq” - próbowałem, Vista nie dopuszcza nawet możliwości “odpalenia pliku” instalacyjnego, tyle, że w tej chwili pracuje na VMware pod xp, ale to chyba bez znaczenia…

“bladel” - dziękuje za radę, będę próbował.

bladel , karta to Dazzle TV Mobile (usb), wg producenta “model sprzętu” 150e, wg windowsa 110i.

ale sterowniki mają uniwersalne dla prawie wszystkich swoich produktów, dla visty x64 są w wersji beta. być może działają, ale na pewno nie działa ich tv center, a windows media center ich nie obsługuje.

ta karta tv i oprogramowanie do myszki a4tech pozwalające na korzystanie z jej wszystkich przycisków to są dwie rzeczy, które nie działają już prawie rok po premierze systemu. w sprawie myszki ostatnie sterowniki wydano rok temu (o dziwo obsługują xp x64, może a4tech nie stać na certyfikat?). w sprawie karty ostatnie sterowniki są z października zeszłego roku.

ogólnie po podejściu producentów do nowego systemu widać, którzy producenci szanują klientów, a których sprzętu nie warto kupować, bo jest przeznaczony “na chwilę obecną”, a nie na używanie w dłuższym okresie czasu.