Czy VPN pomoże mi ominąć ograniczenia

Cześć, 

potrzebuję prostej odpowiedzi na moje pytanie. 

Chodzi o to, że korzystam z pewnej usługi. System tej usługi zezwala na posiadanie 1 konta na komputer, a ja, jak to w życiu bywa, potrzebuję 3 tych kont. 

Jeśli system wykrywa, że zalogowałem się na jednym urządzeniu do dwóch kont, automatycznie je blokuje na 336 godzin, co jest dość wkurzające.

 

Teraz moje pytanie, czy VPN pozwoli mi ominąć tą restrykcję? Czy VPN nie ukrywa danych urządzenia tylko zmienia IP?

 

Od razu mówię, że nie chodzi o jakieś sutenerstwo czy piractwo, ani też o hazard :slight_smile:

Pozdrawiam

 

PS. wątek o sprawach legalnych, wszystko wyjaśnione i zaoprobowane przez @Semtexa. Chodzi o konta, pomiędzy którymi są wymieniane dane i jest wyliczana statystyka. Więc, nie żadne oszustwo itp.

Czy wiesz w jaki sposób jest to weryfikowane po stronie usługi?

Jeśli po adresie IP to VPN pomoże.

Jeśli w inny sposób -  VPN raczej nie pomoże.

@adam9870 Dokładnie to nie wiem, to jest wiekowy system.

Może zadam pytanie inaczej, czy VPN ukrywa IP oraz wszelkie dane identyfikujące sprzęt?

IP

OK, w takim razie dziękuję. 

Będę musiał namierzyć kolegów z innych roczników i ich zapytać jak sobie poradzili z tą upierdliwością.

Jeżeli to usługa dostępna przez przeglądarkę internetową, można próbować ukrywać rzeczy identyfikujące przeglądarkę.

No ale opisz w jaki sposób logujesz się do usługi - przez przeglądarkę? Czy jakbyś uruchomił drugą sesję na innym komputerze w domu, to będzie to działać? Czy coś musisz instalować na komputerze (plugin?). Rzadko kiedy jest blokowanie via IP i VPN tutaj pewnie nie jest odpowiedzią na pytanie. Dla Ciebie będą to sesje uruchomione z różnych przeglądarek, lub ewentualnie wirtualizacja.

 

Przez przeglądarkę i przez mikroprogram(waży dosłownie 10MB). Ale najlpeiej pracuje przez przeglądarkę.

 

 

Będzie. Wtedy system traktuje to jako dwa różne konta. 

 

 

Próbowałem, odpaliłem FF i Opere na jednym komputerze i zacząłem sesje na kontach, w ciągu kilku minut blokada. 

Wirtualizacja: dwie dodatkowe maszyny. Ja bym zainstalował to w VMWare Worksation / Player i zastosował “Unity Mode”.

Gadam właśnie z gościem co używał tego parę lat temu i się okazuje, że nikt tego nie obszedł. On kupił dwa szrotowe netbooki i na tym działał.

Niby technika z 2001 roku, a jaka zmyślna. Mam nadzieję, że autor tego programu, jak umrze, to się będzie w grobie przewracał. 

Jeżeli używał tych laptopów w domu (to samo IP), to moja metoda też to obejdzie. Mogę się założyć - jeżeli masz w domu dwa komputery (na obu możesz używać tego programu), to wirtualizacja też pomoże.

Wypróbuje to na WM, szybciej zwirtualizuję niż kupię dodatkowy sprzęt.

Zobacz, czy ogarniesz Unity Mode. Jak nie, to pytaj. 

OK,dziękuję za odpowiedzi i pomoc :slight_smile: