Czy w 2018 roku warto kupić gtx 770 2 GB?

Witam, tak jak w tytule, chyba nic nie trzeba dodawać.

Do prac biurowych czy grania w gry z 2014 roku ?

Trzeba, bo nowego za 1 złotówkę bym kupił, ale za 500 pln po przejściach i naparwach, to nie…

Powiem tak, czy duża jest różnica między gtx 770 a gtx 1050?

Zależy co weźmiemy pod uwagę …

Może źle się wyraziłem. Chodzi o to, czy będzie duża różnica w FPS. I co lepiej wybrać gtx 770 czy gtx 960? Ja się bardziej skłaniam ku drugiej opcji. Nie mówimy tu o cenach.

… ale wiesz że FPS nie zależą tylko i wyłącznie od karty graficznej ?

Mało informacji podajesz. Ogólnie 770 jest lepszym wyborem niż GTX 960, patrząc na testy premierowe GTX 960, ALE zależy jakie zmiany w sterownikach poczyniła Nvidia, bo seria 7xx nie miała optymalizacji w sterownikach w późniejszych wersjach, które 960 z kolei miała.

Zasadnicze pytanie powinno brzmieć - w jakiej cenie masz tą 770? Więcej jak 400 zł bym nie dawał, bo za 550 - 600 zł masz już nowiusieńką 1050, która wydajnościowo jest zbliżona - poza tym nowy chip, mniejszy apetyt na prąd, optymalizowane (jeszcze) sterowniki. Duże znaczenie mogą mieć tez inne części jakie posiadasz typu procesor, RAM itp.

Ja sobie zdaje sprawę z tego, że od innych podzespołów też zależy ilość FPS. Procesor ro i5 2400 i 8 gb ram.

Zależy, wedle benchmarka 1050ti jest równa gtx 770 zwykła 1050 jest słabsza :wink: Oczyiscie sa różne benchmarki, ale różnica jest zwykle rzędu kilku procent

https://www.videocardbenchmark.net/compare.php?cmp[]=3595&cmp[]=2531&cmp[]=3596

Ale mówimy o gtx 770 wersji 2gb

Przeoczyłem, ale to w sumie bez różnicy: jeżeli 1050 4gb ma taka wydajność jak 770 4gb, to 770 2gb będzie na tym samym poziomie co 1050 2 gb +/- 5%. Jeżeli chcesz trzymać dłużej, więcej grać, to nie wiem czy te 2gb wystarczą (sam mam apu i nie gram zbytnio…)

Myślę, że 2 gb wystarczy. A może r9 280x

2gb pamięci na karcie to moim zdaniem trochę mało jak na 2018 rok. Ja bym nie brał. Jeśli 1050, to wersję TI:


trochę lepiej wyglądają te ceny teraz, ale jeszcze dość wysoko się trzymają

Celuj jednak w nowe sprzęty. Podejdź do tego tak - GTX 1050 może jest lekko gorszy od 770, ale jest to chip świeży na rynku, optymalizowane są pod niego gry, jak i sterowniki, żre znaaacznie mniej prądu, nawet da się podkręcić do wartości 770, no i masz gwarancję producenta. 770 tylko, gdy masz naprawdę dobrą cenę, a R9 280x jest nieco gorszy od niego i brać tylko gdy masz świetna cenę na niego, poniżej 400 zł. Jednakże zastanów się nad jakąś kartą z 4 GB pamięci VRAM, bo 2 GB to już jest na dzień dzisiejszy mało.

Mnie zadowoli gra w full hd w srednich detalach, a do tego 2 gb powinny wystarczyć. Myślałem nag gtx 960 lub 950 bo one są chyba cały czas wspierane. Co możesz i nich powiedzieć?

Dobić do 2 GB VRAM teraz jest bardzo łatwo. Nawet detale niższe od średnich mogą zatkać kartę jeżeli masz zamiar grać w nowe tytuły. 960 jest nawet ciekawą kartą, wydajność na poziomie 1050. 500 zł to max, więcej się nie opłaca.

Powiem tak, 960 mi w zupełności wystarczy, ja obecnie przechodzę Wiedżmina 3 na hd 7770 w rozdzielczości 1600x900, głównie średnie ustawienia i włączone niektóre postporcesy i stabilne 30 klatek to minimum, a to mnie zadowala.