Czy w 2023 roku warto kupić GTX 1060 6GB?

Pytanie jak w temacie, co sądzicie o karcie GTX 1060 6GB (prod. Gigabyte)? Do czego się nada i w jakiej cenie jest to jeszcze opłacalny zakup, a w jakiej już nie?
Procesor core i5 11 generacji, 16 GB RAM.

Jezeli z myślą o grach to wystarczy na odpalenie wszystkich gier na ustawieniach co najmniej minimalnych (wg mnie nie wszędzie będzie 60FPS) a rozsadna cena to gdzieś 400zł.

Dzięki. :slight_smile:

Tylko trzeba koniecznie sprawdzić temperatury karty i ewentualnie zrobić konserwację z wymianą pasty. Te karty są na rynku już tyle czasu, że wiele z nich właśnie ma już wyschnięte pasty. Ponieważ dosyć mocno pracuje w nich chłodzenie, często mają zużyte wentylatory, nie dyskwalifikuje to karty, ale wymaga trochę pracy i dodatkowe kilkadziesiąt zł.

Ja bym kupił teraz (nie wiem lub przeoczyłem co masz teraz), miałem identyczną kartę także od Gigabate. GPU był „odrzutem” z GTX 1080 więc miałem pamięci micron GDDR5X i kiedy ją kupiłem nową (za 1200 PLN). To po dwóch latach sprzedałem (tj. bez gwarancji) za 1500 PLN… w 5 minut po wystawieniu na Alledrogo :smiley:
Tylko koniecznie, jak radzą powyżej, kup i wymień jakąś „lepszejszą” pastę termoprzewodzącą, obecnie dla mnie NAJ (stosunek cena/jakość) to Noctua NT-H2, w porównaniu do poprzedniczki NT-H1 ma jeszcze lepsze/niższe temperatury i co jeszcze fajniejsze dużo łatwiej się ją nakłada (w skrócie jest bardziej, ale nie za bardzo „płynna” niż „sucha” poprzedniczka)

Ten temat został automatycznie zamknięty 30 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.