Czy w czasie instalacji Windows 7 muszę tworzyć własne konto?

Witam. Chciałbym tutaj zapytać jako można powiedzieć trochę adept w tej mierze - mianowicie czy podczas instalacji systemu Windows 7 HE lub Pro w edycji czy to O.E.M. S.B. czy też BOX po raz pierwszy na nowym komputerze muszę od razu zakładać swoje własne konto użytkownika czy też nie - mogę działać na tym koncie wbudowanego administratora, które tworzy się chyba automatycznie  ?

Bo słyszałem na ten temat wiele różnych zdań, a to że z jednej strony tak, czy też że niby nie.

Nie wiem czy dotychczas było to obligatoryjne, ale jeśli nie to czy od Win 7 to się właśnie zmieniło ?

 

I analogicznie odwrotnie - czy już utworzone własne konto lub konta w Windows 7 mogę usuwać, po to by zostało tylko to wbudowane ? Czy jeśli już usuwać utworzone konta, to tylko w trybie awaryjnym ?  :-s

Przy instalacji jest tworzone jedno konto Admina i na nim można spokojnie przez cały czas pracować, jeśli później utworzysz kolejne konta to możesz je spokojnie usunąć zostawiając tylko admina.

Odpowiadając dokładnie na Twoje pytanie, nie, nie musisz, możesz to przeskoczyć, tu: http://social.technet.microsoft.com/Forums/windowsserver/en-US/cc1a1b3f-de2b-404b-94d4-2b53d7b6ad52/unable-to-skip-user-account-creation-during-windows-7-unattended-install?forum=winserversetup instrukcja jak to zrobić, trochę babrania się w XML.

 

Z poziomu konta, nazwijmy je, Super Admin, możesz utworzyć konto normalnego Admina i ukryć konto SA, jednak myślę, że to wszystko jest trochę za skomplikowane dla zwykłego Usera :wink: Darowałbym sobie.

Myślałem, że to dużo prostsze bo proces ten chyba jest automatyczny ? Czy trzeba to tak komplikować poprzez wykonywanie tak zawiłych dla przeciętnego usera za jakiego się niestety uważam instrukcji ?

 

Jeżeli tworzę własnego Admina to ten wbudowany chyba sam się ukrywa - nie muszę tego robić ?

 

Dobrze, a czy jeśli miałby działać tylko ten wbudowany admin, to ja w instalatorze systemu muszę wpisywać dane jego konta czy nie ? O ile wiem nie, bo raz że to będzie pomocne i ułatwi ewent. użycie np. narzędzi naprawczych, a dwa to to właśnie stanowi pewną różnicę w zabezpieczeniu tego konta z zewnątrz od każdego własnego utworzonego na prawach admina, które jest lub w każdym razie może być chronione - to niekoniecznie ?

Ten wbudowany jest po prostu mniej bezpieczny od utworzonego admina chronionego kontem, hasłem i dlatego tego się ponoć nie zaleca.

Ale tego nie rozumiem właściwie dlaczego - czy na tym właśnie to polega ?

 

I jeszcze jedno - czy to usuwanie kont winno odbywać się tylko w tym trybie awaryjnym ?

Po to by zostawić tylko wbudowanego ?