Czy w czasie instalacji Windows 7 muszę tworzyć własne konto?


(H@wkeye) #1

Witam. Chciałbym tutaj zapytać jako można powiedzieć trochę adept w tej mierze - mianowicie czy podczas instalacji systemu Windows 7 HE lub Pro w edycji czy to O.E.M. S.B. czy też BOX po raz pierwszy na nowym komputerze muszę od razu zakładać swoje własne konto użytkownika czy też nie - mogę działać na tym koncie wbudowanego administratora, które tworzy się chyba automatycznie  ?

Bo słyszałem na ten temat wiele różnych zdań, a to że z jednej strony tak, czy też że niby nie.

Nie wiem czy dotychczas było to obligatoryjne, ale jeśli nie to czy od Win 7 to się właśnie zmieniło ?

 

I analogicznie odwrotnie - czy już utworzone własne konto lub konta w Windows 7 mogę usuwać, po to by zostało tylko to wbudowane ? Czy jeśli już usuwać utworzone konta, to tylko w trybie awaryjnym ?  :-s


(Lchrom) #2

Przy instalacji jest tworzone jedno konto Admina i na nim można spokojnie przez cały czas pracować, jeśli później utworzysz kolejne konta to możesz je spokojnie usunąć zostawiając tylko admina.


(Semtex) #3

Odpowiadając dokładnie na Twoje pytanie, nie, nie musisz, możesz to przeskoczyć, tu: http://social.technet.microsoft.com/Forums/windowsserver/en-US/cc1a1b3f-de2b-404b-94d4-2b53d7b6ad52/unable-to-skip-user-account-creation-during-windows-7-unattended-install?forum=winserversetup instrukcja jak to zrobić, trochę babrania się w XML.

 

Z poziomu konta, nazwijmy je, Super Admin, możesz utworzyć konto normalnego Admina i ukryć konto SA, jednak myślę, że to wszystko jest trochę za skomplikowane dla zwykłego Usera :wink: Darowałbym sobie.


(H@wkeye) #4

Myślałem, że to dużo prostsze bo proces ten chyba jest automatyczny ? Czy trzeba to tak komplikować poprzez wykonywanie tak zawiłych dla przeciętnego usera za jakiego się niestety uważam instrukcji ?

 

Jeżeli tworzę własnego Admina to ten wbudowany chyba sam się ukrywa - nie muszę tego robić ?

 

Dobrze, a czy jeśli miałby działać tylko ten wbudowany admin, to ja w instalatorze systemu muszę wpisywać dane jego konta czy nie ? O ile wiem nie, bo raz że to będzie pomocne i ułatwi ewent. użycie np. narzędzi naprawczych, a dwa to to właśnie stanowi pewną różnicę w zabezpieczeniu tego konta z zewnątrz od każdego własnego utworzonego na prawach admina, które jest lub w każdym razie może być chronione - to niekoniecznie ?

Ten wbudowany jest po prostu mniej bezpieczny od utworzonego admina chronionego kontem, hasłem i dlatego tego się ponoć nie zaleca.

Ale tego nie rozumiem właściwie dlaczego - czy na tym właśnie to polega ?

 

I jeszcze jedno - czy to usuwanie kont winno odbywać się tylko w tym trybie awaryjnym ?

Po to by zostawić tylko wbudowanego ?