Czy w Dual sim są dwa numery aktywne?

Jak będę miał 2 karty sim włożone w telefonie to będą do mnie mogli dzwonić na dwa numery telefoniczne? Czy po włożeniu kart SIm oba numery są aktywne?

Tak, są aktywne obydwa numery (przynajmniej ja tak mam).

a jak się rozmawia z 1 karty to druga karta też jest aktywna?

Hej,

Wszystko zależy od tego, jaki masz telefon - bo to on determinuje tryb działania Dual-Sim. Najprostsze i najtańsze modele umożliwiają rozmowę w jednym czasie tylko przez jedną kartę SIM - gdy więc będziesz prowadził rozmowę, a ktoś zadzwoni na drugi numer, usłyszy, że jesteś poza zasięgiem sieci. Jest to tryb Dual SIM Dual Stand-by (DSDS). Tylko wybrane urządzenia oferują tryb Dual SIM Full Active (DSFA), w którym obie karty są aktywne, można zawieszać połączenie pomiędzy kartami i tak dalej. Szczegóły znajdziesz tutaj - Dual Sim Wikipedia.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dodam, że z kilku komentarzy i recenzji użytkowników na YT, którzy omawiali markowe telefony (głównie Samsung), wynika że bateria trzyma dużo krócej niż na pojedynczej SIM.

Hej,

Zgadza się - to efekt konieczności wyszukiwania dwóch sieci zamiast jednej. Są oczywiście rozwiązania, które mimo posiadania dwóch kart SIM potrafią trzymać na jednym ładowaniu około tygodnia - mowa oczywiście nie o smartphone’ach, a o Nokiach z serii Asha.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Może idiotyczna ciekawość, ale da zadzwonić z 1 numeru na drugi? :slight_smile: (chodzi mi o te numery, które są w dual sim)

Hej,

Jeśli telefon jest Dual SIM Full Active (DSFA) to odpowiedź brzmi: Tak. Jeśli natomiast pracuje on w trybie Dual SIM Dual Stand-by (DSDS), w głośniku usłyszysz, że abonent jest w tym momencie nieosiągalny.

Pozdrawiam,

Dimatheus