Czy w Google Gmail da się skonfigurować automatyczne segregowanie wiadomości wg kategorii?

Cześć.
Mam pocztę Google Gmail. Wiadomości wpadają tam sobie losowo do różnych kategorii: Główne, Społeczności, Oferty, Powiadomienia, Fora (kategorie te znajdują się na górnej belce, a z boku wszystkie poza pierwszą. Kto ma, ten kojarzy). Czasami zdarzy się, że powiadomienie z jakiegoś portalu wpadnie do jednej kategorii, a następnego dnia to samo powiadomienie ląduje w innej kategorii. Robi się przez to bałagan.

Wczoraj zrobiłem sobie porządek, część wiadomości usunąłem i dla sprawdzenia wszystkie powiadomienia z forum dobreprogramy.pl oznaczyłem etykietą Fora. Chciałem sprawdzić, czy poczta zapamięta to ustawienie, ale dziś powiadomienie z forum wylądowało w kategorii Główne, ale z etykietą Oferty.

 

Moje pytanie brzmi - da się zrobić tak, by np. powiadomienia z tego forum wpadały zawsze do kategorii Fora? I analogicznie powiadomienia z Facebooka wpadałyby do kategorii Społeczności, wiadomości od różnych osób do kategorii Główne itd.

Skorzystaj z filtrów. 

 

Dzięki za sugestię. Pomogła mi ona i bardzo szybko obczaiłem rozwiązanie. Teraz wszystko zdaje się działać poprawnie.