Czy w hurtowni jest drozej?

Witam.

Mam pewien problem. Planuje złożyć kompa za 3500 tys zł. Slabo się znam na składaniu ale zaplanowalem pewien zestaw między innymi gtx 970 i i5 4460. No i ok dzwonię do informatyka czy jest wszystko okey on mówi że raczej tak i sprawdzi czy jest wszystko dostępne w hurtownik. Powiedział że wszystko jest Ale złożenie takiego zestawu będzie mnie kosztowało grubo ponad 4 tys około 4700. I powiedzcie mi czy w hurtowni jest aż tak drogo ? Mi cena tego zestawu wyszła 3479 zł.

Nie podałeś gdzie Ty sprawdzałeś a gdzie ten “informatyk” Sprawdzaliście prawdopodobnie w innych sklepach + informatyk doliczył swoją marżę.

Może byś podał o jaki zestaw chodzi?

Składanie komputera nie jest zbyt trudne. Ostrożnie, nic na siłę, nie wciskać nic tam, gidzie nie pasuje i będzie ok. Jeżeli kupujesz wszystkie części w jednym sklepie, to tanio ci je złożą, często nawet gratis. Co do tego, czy wszystko jest ok - sprawdzasz tylko, czy wszystkie łączenia do siebie pasują, czy zasilacz ma odpowiednią ilość wyjść i czy jego moc jest wystarczająca (masz na internecie sporo kalkulatorów, doczytaj jeszcze jak to liczyć i jaki brać zapas). Jeżeli masz wątpliwości, to napisz, co to za zestaw i ktoś ci napisze, czy jest ok. W ten sposób masz pewność, że dobrze wybierzesz.

taki przykładowy zestaw na nowszych podzespołach do złożenia przez sklep za 1 zł 

Procesor Intel Core i5-6500 Skylake