Czy w i7-3770 opłaca się wyłączyć HT?

Słyszałeś o pro bono?

Montaż filmów pro bono? Rzadkie zjawisko.

Jest jest, projesjonalista to facet, który pisze Ci nową wersje Chroma, a pół-profesjonalista, to student 2 roku, który hobbystycznie/ “żeby zaliczyć prowadzącego” klepie kopie adblocka :wink: Jest to jego hobby, nauka, nie robi skomplikowanych projektów, raczej drobiazgi:)

Dobrze wiesz, że ten termin został wymyślony przez fanbojów zaraz po premierze Ryzenów, kiedy nagle wszyscy gracze stali się ‘półprofesjonalistami’, aby usprawiedliwić fakt gorszej wydajności w grach.

Nie dorabiaj ideologii tam gdzie jej nie ma. Poza tym temat jest o czymś innym więc nie rozumiem co te dywagacje i walka o terminologię do niego wnoszą.

Nie ja jestem autorem tej ideologii. Ja tylko sprzeciwiam się jej jako kompletnej bzdurze.

Panowie spokojnie czy jako autor tematu który nadal jest zainteresowany odpowiedzią na pytanie w nim postawione możemy wrócić na właściwy tor tj czy w i7-3770 (bez k) W MOIM przypadku opłaca się wyłączyć HT.
Z HT w passmarku procek ma 9300 pkt a bez (w moich testach) 8 tysięcy “z groszami”. Do tego karta GTX 1060 6 GB na GPU GP104 (z GTX 1070) z fabrycznym bostem 1,9 GHz. (9800 pkt w teście 3D w passmarku)

Witam ponownie zrobiłem test mojego i7-3770 z wyłączonym HT i wyłączonym na najnowszej wersji passmarka

wyłączony

włączony

Czy dla 1060 GTX 6 Gb na rdzeniu GP 104 z GTX 1070 (fabryczne OC ~1.9 GHZ) wystarczy HT OFF czy lepiej mieć HT ON - chodzi mi o bottleneck słyszałem/czytałem że nawet i5-3570 nie jest wąskim gardłem dla tej karty, ale jaka jest Wasza opinia w tej sprawie, jak już pisałem czytałem że wymuszenie HT w grach czterowątkowych powoduje spadek FPS i stutering a że uwielbiam Fallouta 4 i Skyrim SE… to się pytam

Owszem konieczne jest HT, ponieważ jak odpalisz ultra to będzie procesor bottleneckował (oczywiście nie cały czas, ale co jakąś chwilę).

Nie będzie. Te gry nie potrafią w 8 wątków.

A co z Wiedźminem 3 bo ostatnio w niego też gram… ?

Rekomendowane: Intel Core i7-3770 3.4 GHz/AMD FX-8350 4 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 770/4 GB Radeon R9 290 lub lepsza, 40 GB HDD, Windows 7/8/8.1 64-bit
Źródło: https://www.gry-online.pl/

No zgadnij, czy lubi, czy nie wielowątkowośc :wink: