Czy w informatyce trzeba znać całą tabliczke mnożenia jak to jest

witam zawsze się zastanawiam czy w informatyce trzeba znać tabliczke mnożenia i jak jej sie nie zna to można używać tam kalkulatora ?

Mam wrażenie, że sobie kpisz tym pytaniem.
Tabliczkę mnożenia należy znać, jest potrzebna nie tylko w informatyce.

1 polubienie

ja nie kpie

To się ucz.

Zależy co rozumiesz poprzez ,znać tabliczkę mnożenia". Kalkulatora możesz użyć zawsze, gdy uznasz że jest taka potrzeba.

Nie wiem jak z tabliczką mnożenia, ale całeczkę machnąć to by wypadało :wink:

1 polubienie

Jeśli nauczyciel pozwoli - to czemu nie, tyle że jak skończysz szkołę braki wyjdą … bokiem.

Polecam znać tabliczkę mnożenia do 10, przydaje się

A co to jest cała tabliczka mnożenia?

Bardziej niż tabliczka mnożenia przyda się znajomość kolejnych potęg liczby 2 :slight_smile: I tego, jak one wyglądają w systemie dwójkowym.

W informatyce samej w sobie niekoniecznie, ale tabliczkę mnożenia tak przynajmniej do 10*10 wypada znać (czasem przydaje się jeszcze znać kwadraty kilku kolejnych liczb powyżej 10, ale to samo przychodzi) chociażby ze względu na matematykę w liceum i na studiach. Przecież nie będziesz wyciągać kalkulatora do jakichś prostych, oczywistych obliczeń jakie ci wypadną podczas rozwiązywania bardziej skomplikowanego zadania.

Z takim poziomem matematyki to Ty się trzymaj z daleka od informatyki - i mam tu na myśli dziedzinę nauki, a nie przedmiot w szkole.

PS. Nieznajomość tabliczki mnożenia to dla mnie jak upośledzenie umysłowe - naprawdę nie ma powodu się tym chwalić!

4 polubienia

Eeee. też nie znam tabliczki mnożenia na pamięć. Za każdym razem liczę z głowie, a i tak zajmuje mi to mniej czasu niż większości osób przypomnienie sobie informacji sprzed 20 lat :wink:

Skoro tak szybko potrafisz liczyć to w porządku, wtedy nie musisz znać tabliczki mnożenia, nikt nie odkryje, że jej nie umiesz.

Są różne sposoby i nikt nie powiedział, że można korzystać tylko z tego jednego :slight_smile:

Kolega niech nie przesadza tak od razuuuu :slight_smile:
Taka tabliczka mnożenia z zakresem do 1000 to już wyższa szkoła jazdy!
Inni mają gorsze problemy:

:laughing: :laughing: :laughing:

Można takiego:

Nie wiem, co dla Ciebie oznacza “cała” (kiedyś była do 100 do wyuczenia na pamięć), ale jeśli matematyka (nawet jej podstawy) jest dla Ciebie trudna, to nie wróżę Ci powodzenia w tej dziedzinie.
Choć jak pokazuje niedawny przykład - nie trzeba być programistą, żeby napisać działający kod (tu w .NET Framework).