Czy w msconfig zostawił uswawienia rozruchu liczba procesorów 4?

Witam dość długo włącza sie system i zakładałem juz temat ale na pytanie nie odpisuje od 2 dni nikt i na necie troszkę poszukałem i każdy mówi , ze jeśli ma sie procesor czterordzeniowy to powinno sie wejść w uruchom-msconfig-rozruch- zaawansowane ustawienia - liczna procesorów i ustawiłem na 4 a miałem na 1 ale nie widze większej różnicy przy włączeniu systemu włączenie polega na tym , ze system włącza sie koło 2 minut i jest przez sekundę czarny ekran i w prawym dolnym rogu B4 po 20 sekundach pojawia sie A2 i dopiero włącza sie system koło 30 sekund a kiedy już włączy sie system komp chodzi bardzo szybko jest nowy ma rok dopiero jest często czyszczony na dysku nie ma syfu dysk jest co kilka miesięcy defragmentowany i dysk nie jest uszkodzony bo program crystal disk info pokazuje stan " DOBRY " więc najwięcej czasu zajmje to B4 i A2 bo kiedy mniej więcej liczyłem stoperem B4 pojawia sie 20 sekund i A2 też jeśli ktoś wie to prosze napiszcie co oznacza to B4 i A2 i czy dobrze zrobiłem ze ustawiłem 4 rdzenie a przedtem był 1

Zoptymalizuj komputer. Zmiana która zastostowałes mało daje. 

 

Pokaz Nam co masz w autostarcie, np za pomocą AutoRuns. 

A dlaczego miałeś na 1 skoro domyślnie opcja jest odznaczona?

Nie sądzę abyś zobaczył jakąkolwiek różnicę względem domyślnego ustawienia (tzn odznaczonej opcji liczba procesorów).

Czyli problemem jest u ciebie długi czas ładowania się BIOS (w skrócie mówiąc) czy problem z długim ładowaniem systemu?

Co do tego ustawienia w msconfig to jest to mit i ustawienie tej opcji choćby na 20 rdzeni nic nie zmieni, system sam wykorzystuje domyślnie maksymalną ilość rdzeni, chyba że sami mu je ograniczymy.

Wypada podać co za sprzęt… Mi tam zalatuje HUBem USB na płycie MSI. Wyłącz na chwilę komputer, odłącz wszystkie (bez wyjątku, klawiatura i mysz też) urządzenia USB i włącz komputer. Jak start będzie poprawny, znowu wyłącz i powoli podłączaj urządzenia sprawdzając, co opóźnia start.

Powiem ci tak średnio znam sie na komputerach dlatego prosze o pomoc i chyba masz racje oto mój sprzęt

Procesor Intel Core i5-3550, 3.30GHz

Płyta Główna : MSI H67MA-E35

Ram : GoodRam 2x4GB DDR3

Karta Graficzna : MSI Nvidia GeForce GTX 650 TI BOOST 2GB

Zasilacz : Logic 650 W

Ale z tym ładowaniem BIOSU to chyba jest to bo objawy to tak opisze to bardzo dokładnie

wciskam przycisk od włączenia kompa jest przez 20 sekund czarny ekran a w prawym dolnym rogi B4 po 20 sekundach A2 ( nie wiem co te znaki oznaczają jeśli wiesz to napisz ) i dopiero pojawia sie MSI (taka płyta główna ) i po 10 sekundach pojawia sie Zapraszamy i włącza sie system

… i jakie postępy w tym co napisałem?

Każdy kabel sprawdziłem i nie widze różnicy ale mam wrażenie ze znajomy pół roku temu aktualizował mi BIOS i potem lekko rozruch zwolił a teraz bardziej niż lekko może coś w BIOSIE nie tak

Podaj wersję BIOSu - jak włączacz komputer i jest ten czarny ekran (przed ładowaniem Windowsa…) wyświeta się do jakiej wersji kolega Ci zaktualizował BIOS. Możliwe, że trzeba będzie wgrać starszą wersję, co czasem nie bywa łatwe. Kojarzę, że w komputerze matki z tym walczyłem na tej samej (albo podobnej…) płycie MSI - aktualizacjia BIOSu poskutkowała właśnie takimi cyrkami a było to związane z procesorem opartym o architekturę Ivy bridge.

Właśnie nie pisze nic tylko B4 a potem A2 , lecz nie wiem co to znaczy a może restart biosu pomoże ?