Czy w Nokii E51 będzie lepszy zasięg?

Od dzisiaj mam aktywny numer w Simplusie. Niestety, mieszkam na obszarze, gdzie w pobliżu nie ma przekaźnika Plusa, dlatego są problemy z zasięgiem. Tymczasowo korzystam z Samsunga C130. Najbardziej denerwuje mnie fakt, że mogę mieć 2 kreski, które wystarczą do przeprowadzenia w miarę zrozumiałem rozmowy, a za chwilę, nawet bez zmiany miejsca, zasięgu nie ma i rozmowa jest przerywana. By normalnie porozmawiać, muszę wychodzić na podwórko. Chciałbym dowiedzieć się, czy Nokia E51 sprawdzi się lepiej? Póki co ma ona simlocka, ale myślę, że zasięgu gorszego w niej nie będzie, więc tak czy tak simlock będzie zdjęty.

Zasieg nie zalezy od telefonu(no chyba ze antena w nim uszkodzona) tylko od operatora wiec zmiana telefonu raczej nie pomoze

Teoretycznie tak, ale czasami można przeczytac opinie, że w tym telefonie to jest słaby zasięg, ale w innym już lepszy, dlatego o to pytałem. No nic, simlocka i tak zdejmuję, więc przekonam się sam, czy będzie jakaś różnica.

Nokia E51 ma UMTS i GMS i może być tak że telefon będzie mieć lepszy zasięg, bo będzie korzystać z 3G (UMTS) koszty są te same.

Można ustawić tryb “podwójny” ( wszystko jest w ustawieniach) i być może będzie lepszy zasięg.