Czy w OpenOffice są motywy dokumentu?

W Microsoft Office 2013 w zakładce Projektowanie są motywy dokumentu, dzięki którym można zmienić wygląd całego dokumentu za pomocą jednego kliknięcia. W MS Office 2010 było to trochę uboższe i nazywało się zestawami stylów. Czy OpenOffice oferuje taką funkcjonalność?

Chodzi Tobie o szablony (względnie nazywane po angielsku “templates”)?

PS. Może się przyda to “rozeznanie”

Nie. Nie chodziło mi o szablony. Szablon to plik, który się edytuje. Mi chodzi o coś takiego:

Mamy plik np. o takiej strukturze:

Wybieramy nowy motyw jednym kliknięciem i nasz dokument się zmienia:

Tak jak zmiana stylu CSS na stronie internetowej. Niech za przykład posłuży strona Dobrychrogramów. Wchodzisz na GOTOWĄ stronę i możesz wybrać sobie skórkę. W przypadku szablonów to wyglądałoby tak, że przed wejściem na stronę trzeba by wybrać jak strona ma wyglądać.

No to do tego o czym piszesz pasuje mi “Style i formatowanie”.

I mini

o tej opcji i nie tylko :)

Pasuje, bo pasować musi. Przecież już w pierwszym poście napisałem o zestawach stylów. Wczoraj nad tym posiedziałem i doszedłem do wniosku, że straszna bieda jest w OO/LO jeśli chodzi o formatowanie tekstu. To o co mi chodzi można by przypisać do funkcji “pobierz styl z pliku”, ale niestety coś to nie działa tak jak powinno. Przykładowo w pliku źródłowym mam ustawione, że wszystkie nagłówki są numerowane automatycznie, ale po imporcie stylu z tegoż pliku importowane są tylko dane o kroju czcionki i jej kolorze. Informacje o wcięciach akapitów cy o wspomnianym numerowaniu nie są pobierane. Jak dla mnie ta funkcja jest tu bezużyteczna. ;/