Czy w Play dają telefony obcokrajowcom?

Witam wszystkich.

Poszukuję sposobu jak zdobyć telefon. Miałem wziąć Wave’a ale byłem w dwóch salonach, Plusa i Orange i dostałem odmowę (właściwie to moja mama^^). W Orange nie wytłumaczyli mi dlaczego, w Plusie powiedzieli, że jest problem z kartą czasowego pobytu. Otóż umowa kończyłaby się dwa miesiące po zakończeniu ważności karty czasowego pobytu mojej mamy. Co z tego, że moi rodzice za rok dostają kartę stałego pobytu i że mieszkają w Polsce od 1991 roku, kogo to obchodzi. Kiedyś takich problemów nie było. Umowa była pisana na firmę. W Plusie powiedzieli, że możemy zapłacić 700 zł kaucji (normalnie miałbym zapłacić złotówkę) i mi go dadzą. 700zł za telefon, który kosztuje w sklepie 1000zł (Wave S8500) + abonament 120zł na dwa lata, pff. Odmówiłem.

Słyszałem, że Play jest przyjazną firmą. Więc mam dwa pytania do was:

  1. Czy w Play dają telefony obcokrajowcom z kartą czasowego pobytu?

  2. Czy jest JAKAKOLWIEK szansa, że dostanę tam telefon, biorąc pod uwagę, że mama tu mieszka LEGALNIE od 20 lat i że telefon będzie brany na firmę?

Kiedyś w Idei (później w Orange) nie przyczepiali się do tego, w Plusie tak samo. :confused:

Dziękuję.

Ja bym gadał z kierownikiem placówki, bo jeśli się przedstawi mu sytuację to może się zgodzi na wyjątek. Te zwykłe pindy siedzące w salonie nic nie wiedzą i niczego nie mogą.

te pindy wiedza tyle ile muszą wiedzieć - może nie wszystkie ale większość - poza tym jeśli (im się chce) to zawsze mogą wysłać skany dokumentów do działu pomocy dla konsultantów - decyzja jest a ogół w ciągu 10 minut.

poza tym to nie problem by sprawdzić jakie są wymagane dokumenty do podpisania umowy (i kierownik ich nie przeskoczy)

http://www.playmobile.pl/pl/obsluga-kli … index.html

Dziękuję, tak też i zrobię. W przyszłym tygodniu pojadę do salonu Play (wpierw go muszę znaleźć ale na ich stronie powinna być lista) i zobaczymy co powie kierownik.

EDIT:

Na decyzję w Plusie czekałem maximum ile można. 7 dni do zamknięcia salonu.

Dzięki za niezbędne dokumenty. Wszystko mamy, tylko karty stałego pobytu brak. :frowning:

tak jak napisane - kierownik nic nie pomoże…

wszystko zależy od centrali,jeżeli ona wyraźi zgode to telefon dostaniesz,musisz poprostu spróbowac

Dodane 05.01.2011 (Śr) 18:01

wszystko zależy od centrali,jeżeli ona wyraźi zgode to telefon dostaniesz,musisz poprostu spróbowac