Czy w tej sytuacji zostać przy AMD czy kupować Intela?

Hej mój obecny sprzęt to :

zasilacz OCZ modxstream pro 600W

karta graficzna gtx 650Ti 2 GB

płyta główna ASRock N68-S

procesor AMD Athlon x2 240 2.8GHz

ram 4 GB DDR2 2 kości po 2 GB

Windows 7 64 bit

zasilacz i karta są nowe a co do reszty nie wiem czy kupić procesor amd phenom x4 955 (lepszy nie będzie pasować do tej płyty) do tego mam wymienić jedną kość 2 GB na 4 GB i mieć 6 GB DDR2 (nie wiem czy taki zestaw by wystarczył żeby najnowsze gry działały chociaż na średnich ustawieniach) czy może poczekać na więcej pieniędzy i kupić płytę pod intela procka intel i5 i 4 GB ram DDR3. Która opcja będzie lepsza amd na pewno będzie tańszy ale intel wydajniejszy.

 

i5 plus DDR3 będzie wydajniejsze, w miarę możliwości bierz 8 GB RAM, bo obecnie tego nigdy mało :wink:

Procesor AMD wymieniony przez Ciebie to nadal bardzo wydajna konstrukcja w grach, potrafi położyć nowe FX na łopatki, ale jest starej architektury i prądożerny.

Nowa platforma (tzn. płyta, procesor Intela i RAM).

 

Zdarza się że Intel Pentium dorównuje Phenom’owi X4 w niektórych grach.

Między tym co masz, a I5 jest jednak spora przepaść cenowa. Mnie na ten przykład za cenę I5 4430 udało się kupić FX6300, 8GB Team Vulcan DDR3 1600 i płytę główną (wprawdzie zupełnie z dolnej półki Biostar, ale zawsze) i jeszcze zostało mi na 1 piwo (też z dolnej półki, ale zawsze).

Druga sprawa, że tych I5 też jest sporo - od 3330 do króla 3570k Ivy Bridge, teraz nowe Haswell, które stoją zadziwiająco niżej cenowo.

 

Jeśli masz pieniądze - bierz to co najwyżej notowane wydajnościowo i przyszłościowo, czyli chyba Intel.

Proszę: http://www.purepc.pl/procesory/jaki_czterordzeniowy_procesor_wybrac_intel_core_i5_czy_amd_fx

 

Proszę bardzo można się zapoznać jaka różnica jest w grach pomiędzy Intel a AMD.