Czy w wordpadzie jest możliwe ustawienie czcionki na stałe?

Czy w wordpadzie jest możliwe ustawienie czcionki na stałe?

W związku z kłopotami z szybkością komputera które opisałem tutaj:

chciałbym zapytać czy w WORDPADZIE istnieje możliwość przestawienia czegoś ( W JAKIM DODATKOWYM KATALOGU) , by zaczął on zapisywanie od razu w czcionce “Verdana” którą cenię za czytelność, czy jest to cecha wewnętrzna programu write.exe i nic nie da się zrobić.

Problem pozornie jest błahy, ale jak się pracuje cały dzień w sposób " kopiuj i wklej", a tak się zbiera informacje, to byłaby to duża oszczędność czasu

Utwórz nowy dokument, zmień ustawienia czcionki, zapisz dokument. Zmień we właściwościach tego pliku atrybuty na TYLKO DO ODCZYTU. Używaj tego pliku jako skrót do uruchamiania programu.

Wadą tego rozwiązania jest to, że musisz każdy plik zapisywać osobno, a nie przez opcję NOWY…

1 polubienie

Próbowałeś lekki edytor tekstu Abiword?

Jest dużo lżejszy od LibreOffice/OpenOffice/Microsoft Office a nie zajmuje aż tak dużo zasobów sprzętowych.

Oczywiście że ma mniej funkcji niż powyższe programy ale jest wystarczający do większości zastosowań, powinien być dużo lepszy od Wordpada.

1 polubienie

Tylko potem się okazuje, że on ma kompatybilność z samym sobą, ja tam bym do niego nie wrócił.

@synaptyk @krystian3w - rzeczywiście instalacja ABIWORDA okazała się ryzykowna - raz, że liczne programy doinStalowują b, często “boking” i grę | World of Warships,
po drugie jak często w czasie instalacji wyskakują różne komunikaty antimalware, oferty ich zakupu i automatycznie otwierają się strony reklamowe:

A więc dla bezpieczeństwa odinstalowałem instalację i tak była zawieszona a jej okna nie dawały się przesuwać ani zamknąć!

Jesteś pewny, że pobrałeś bezpośrednio od autorów (https://www.abisource.com/), a nie z jakiejś pseudo bazy oprogramowania? Wierzyć mi się nie chce że tam są jakieś malware, Abiword to program opensource.


edit.
Właśnie sprawdziłem, że nie udostępniają już instalatora pod Windowsa, tylko Linux, więc na pewno pobrałeś z jakieś strony która dodaje coś od siebie :wink:


edit.
Przeskanowałem wersję 2.9.4 (http://www.abiword.org/downloads/abiword/2.9.4/Windows/abiword-setup-2.9.4.exe) i VirusTotal nie wykazuje żadnego zagrożenia.

1 polubienie

Pobierz go z jakiejś normalnej strony, najlepiej z linku który podrzucił pocolog.

Co do kompatybilności to wspiera najważniejsze typy plików czyli doc, docx, odt, rtf więc nie powinno być problemów przy ich zapisywaniu i wczytywaniu.

Mnie tam się dokumenty rozwalały, już wolę sprawną kobyłę, niż ułomną optymalizacje.

I ja bym się dalej upierał, że byte fence jest tylko “popularne” a nie skuteczne.