Czy warto akrualizaować do Win10 (HP dv6)?

Witam

Posiadam laptopa HP dv6 6150ew

Intel 2410M

Intel graphics 3000 + Radeon 6770M

RAM 8gb

 

Moje pytanie brzmi: Czy warto aktualizować do Win 10, bo czytałem na stronie producenta że ten laptop nie był testowany pod tym system. Zastanawiam się czy nie będzie problemu ze sterownikami. Co uważacie na ten temat ? :slight_smile:

Aktualizowałem jednego HP Pavilion 1120SH ( rocznik 2011) system oryginał zakupiony wraz ze sprzętem i użytkowany przez pięć lat - dysk HDD 500 GB też jakiś Radeon. I to była jedna z najlżejszych aktualizacji jakie zrobiłem - żadnych problemów. Laptop nabrał nowego wigoru, przestał się grzać i startuje równie szybko jak sprzęty z dyskami SSD.

PS.

Do 29 możesz jeszcze zrobić aktualizację za free - jak będzie potem, nie wiadomo jeszcze ( sikorki ćwierkają, że być może MS wydłuży  czas darmowej aktualizacji, ale to tylko plotki, jak na razie ) Jak Ci się nie spodoba, i nie poradzisz sobie z doprowadzeniem sprzętu do stanu używalności - zawsze możesz powrócić - jeszcze do siódemki. No chyba, że chcesz kiedyś tam wydać pieniądze na aktualizację - to twoja sprawa.

Dzięki za odpowiedź :slight_smile: Ogólnie to zbliża mi się czas formatu lapka… Tylko nie mam czasu się za to zabrać :slight_smile: Dobrym rozwiązaniem byloby teraz na szybko zaaktualizować a potem przy okazji format i instalacja win 10 ? :slight_smile: Jaki poprawny sposób aktualizacji polecasz ? :slight_smile: Ściągnięcie obrazu i wypalenie go na płytę ? :slight_smile: No i teraz pytanie czy jeśli zrobię tylko obraz sobie będzie on aktywny na dłużej czy musze zainstalować system ?

A i drugie pytanie: Czy jeśli zainstaluje na czysto Win 10, i mam recovery wypalone na płytach to czy ono będzie działać w każdej chwili ? :slight_smile:

Większość aktualizacji robiłem narzędziem ze strony MS, ale też kilka bezpośrednio z update systemu i było szybciej niż tym pierwszym, ale mam szybkie łącze i robiłem to na dyski SSD - Ciężko polecić bo może być różnie - tak czy tak trochę czasu trzeba poświęcić. Sobie obraz wypalam na płycie, ale dobrym rozwiązaniem jest bootowalny pen ( twój wybór). Sam wypalony obraz systemu nic Ci nie daje - musi być zrobiona płyta z laptopa na którym jest zaktualizowany, a potem możesz np. zmieniać dyski na inne ( klucz jest przypisany dla lapka na serwerach MS) Najlepiej znajdź sobie jakiś poradnik na youtube, a jest tego mnóstwo - I wybierz co Ci pasuje. Co do drugiego pytania to chyba jak ktoś stawia nowy system na czysto, to nie po to żeby potem wracać do starego z wypalonej partycji recovery - Nigdy tego nie robiłem i nie wiem czy to działa :slight_smile:

Pytam o ten powrót do starego systemu bo nie wiem czy będzie mi pasować ta 10- tka… W sumie z płyt recovery instaluje się tak samo system prawie jak z normalnego Win czyli ładuje sobie z płyt odpowiednie oprogramowanie…

No chyba że jak przy aktualizacji zaznacze opcje instalacji na czysto jest potem możliwość powrotu do 7 sprzed zmiany ?

Albo czy jest możliwość utworzenia nośnika i potem aktualizacja systemu z tego nośnika z zachowaniem danych, czy tylko od razu czysta instalacja jest możliwa z tej płyty ?

Jak przy aktualizacji zaznaczysz sobie na czysto - usunie Ci z dysku wszystko i będziesz prawdopodobnie musiał potem instalować siódemkę z płyty ( nie robiłem tego więc na 100% Ci nie powiem ) Jeżeli zrobisz zwykłą aktualizację utworzy Ci punkt przywracania do win7 - masz na to 30 dni