Czy warto aktualizować do Win 10?

Jak w temacie.
Mam Win 8.1 i zastanawiam się czy warto zaktualizować system do 10. Jest wiele różnych komentarzy m.in o blokowaniu programów czy utracie prywatności…
Mi chodzi przede wszystkim o to pierwsze, bo jak np zauważyłam Win 10 zablokował mi Samsung Allshare, z kt korzystam by połączyć się przez wifi z tv. Pytanie czy można to jakoś obejść czy nie.
Po drugie mój sprzęt to w skrócie:
2,26GHz intel
3GB RAM
dysk (niedługo) 1TB
Dzięki za info

Jesteś zadowolony z W8.1, to zostań na nim.

Lub ewentualnie czysta instalacja W10.

Zaktualizuj i sam się przekonaj, bo dużo pytasz, masz dużo odpowiedzi. A do 8.1 będziesz mógł powrócić zawsze

Jeszcze masz 6 lat wsparcia,więc nowe programy na Win 8.1 będą działać.Twój wybór.

Pamiętaj, jak zaktualizujesz do win 10 to by potem w wrócić do starszej wersji systemu czyli win8 będziesz zmuszony wykonać czystą instalację.
A jeśli chodzi o twój program z zablokowanym programem to bardziej antywirus niż sam w sobie system Windows10. Jeśli masz defender to dodaj program do zaufanych, podobnie postępuj jak masz inny antywirus. Może też przyczyną być zablokowane porty w zaporze systemu (nie określe dokładnie po programu twojego nie znam)

Ta rzekoma utrata prywatności to telemetria - w win8 masz taką samą.
Z blokowaniem jakichkolwiek programów się nie spotkałem.
Allshare sprawdzę jutro, TV Samsunga mam ale dziś już nie mam czasu na zabawę.

Co do reszty wątpliwości to…
Mam dychę na wszystkich kompach w domu - dwie stacje, trzy laptoki i jestem zadowolony.
Ósemka mnie denerwowała, system z interfejsem dla smartfona nie ma prawa bytu na desktopie.
Czy warto?
Jak najbardziej.

U siostry Windows 10 działa wolniej niż Windows 8.1.

Nie warto. Jak napisano wyżej, jeżeli 8.1 działa zostań przy nim. Szkoda kasy na nowy system, ktory potrafi tylko sprawiać problemy.

Jakiej kasy?
Aktualizacja jest darmowa.

No dobra, nijak nie mogę znaleźć oficjalnego źródła aplikacji…
Chyba ślepnę.
Istotnie, pojawiają się informacje o blokowaniu niezaufanej aplikacji w win10 - uruchom jako admin, powinno pomóc.
Inna sprawa że Win10 ma funkcjonalność tego programu więc dublowanie jest zbyteczne.

Ja osobiście do dzisiaj nie potrafię korzystać z W8.1. Zawsze muszę szukać najprostszej rzeczy. W W10 korzysta mi się całkiem przyzwoicie - na pewno jest mniej szukania :slight_smile:

O,ooo, to, własnie, dokładnie.

Warto, warto. Co do inwigilacji - można powyłączać opcje geolokalizacyjne i inne bzdety. Jak nie trzymasz danych wrażliwych na kompie to nie ma problemu.

A format w Win10 to sama bajka :slight_smile:

Witam, według mnie warto. Nigdy z samym W10 nie miałem problemów, nic się nie wysypało, nie było żadnych BSoD’ów i innych dziwnych błędów. Każde oprogramowanie, które potrzebowałem działało bez problemów. Sam system jak dla mnie dość konfigurowalny, choć jeszcze trochę niespójny kolorystycznie. Ot problemy “młodych” systemów. Usługi “telemetryczne” da się wyłączyć.

Pzdr.

Ewentułalnie jeśli niebędziesz chciał Windowsa 8.1 i 10, to jest jeszcze Windows 7 i Vista.