Czy warto aktualizować do Win10?

jak w temacie…

miałem przez chwilę i co chwila mi się zwieszał. Mimo że wszystko fajnie wygląda nie pracował sprawnie, dlatego też wróciłem do win7. Czy coś się poprawiło? Zamierzam nowego laptopa kupić niebawem i się zastanawiam czy znów się bawić w aktualizację czy sobie ją darować.

Parę dni temu ukazały się nowe łatki do systemu, które siłą rzeczy które wnoszą poprawki - nie wiadomo co zawierają/poprawiają/zmieniają dzięki nowej polityce Microsoftu. Sam musisz sobie opdpowiedzieć na pytanie czy warto czy nie, nikt ci nie powie czy system znów będzie sprawiał problemy czy nie. U każdego 10 działa inaczej, to znaczy - albo bezporblemowo albo z problemami.

ja u siebie zrobiłem aktu i chodzi bardzo fajnie, takze polecam.

Witam Ja przeszedłem z win 8.1 i problemy z touchpadem - nie przewijał dwoma palcami? Wczoraj wrocilem z 8 na 10 i już przewija - dziwne ale działa. Na starych sterownikach działał a na nowych które sam pobiera nie, odinstalowałem nowe, zainstalowałem stare i działa - pobrał mi z powrotem nowe i już działa - i takie ja miałem np problemy. Ale ogólnie jak na razie ok. Pozdrawiam

Mi podczas gry czasami wyłączał się komputer. I to nie jest wina komputera, bo na 7 nigdy takich problemów nie miałem. Ani na żadnym innym systemie.

Jeżeli są problemy z Win 10 to przyczyn trzeba szukać w komputerze. Odczekanie nie pomoże. Ja musiałem zmienić kartę graficzną na nowszą.

Nie polecam. U mnie wystąpiły problemy z touchpadem i nastąpił spadek FPSów. Do tego, jeśli zamierzasz grać w starsze gry to może jednak nie próbuj dziesiątki.

Producenci sprzętu na pewno się ucieszą z Twojego podejścia. System i sterowniki niedopracowane? Zmień komputer!

pytam się w kontekście aktualizacji na nowym laptopie, który planuję niebawem zakupić. Mając Win10 na kilkuletnim laptopie obserwowałem zawieszanie i problem z uruchomieniem jednej gry, w którą pogrywam (FIFA13). Nie wiem jeszcze jaki system będzie oryginalnie na nowym laptopie, ale jeśli to będzie Win7 to się właśnie grubo zastanawiam, czy warto… 

Patrząc przez pryzmat pojawiających się problemów z nowym systemem zostałbym przy Windows 7. Po migracji do Windows 10 albo wszystko będzie działać u ciebie poprawnie albo będą pojawiać się problemy - istna loteria, choć niektórzy nazywają Windows 10 dopracowanym systemem.

A tak poza tym to według mnie to menu start co wróciło nie jest zbyt wygodne (być może nie przyzwyczajony do takiego układu, no i usilnie wpychają te kafelki), ale być może to tylko ja tak uważam.

Ja mam na PC i na laptopie Windows 7 proff. Zastanawiam się, czy jak zaktualizuje i po jakimś czasie przestanie działać, to skąd wziąć płytę instalacyjną Windows 10? Z chmury? To ja dziękuję za darmową aktualizację, ale proszę odpowiedzieć.

W chmurach nie musisz szukać.

 

https://www.microsoft.com/en-us/software-download/windows10