Czy warto aktualizować do Win10?

(aslan87) #1

jak w temacie...

miałem przez chwilę i co chwila mi się zwieszał. Mimo że wszystko fajnie wygląda nie pracował sprawnie, dlatego też wróciłem do win7. Czy coś się poprawiło? Zamierzam nowego laptopa kupić niebawem i się zastanawiam czy znów się bawić w aktualizację czy sobie ją darować.

(Persifall) #2

Parę dni temu ukazały się nowe łatki do systemu, które siłą rzeczy które wnoszą poprawki - nie wiadomo co zawierają/poprawiają/zmieniają dzięki nowej polityce Microsoftu. Sam musisz sobie opdpowiedzieć na pytanie czy warto czy nie, nikt ci nie powie czy system znów będzie sprawiał problemy czy nie. U każdego 10 działa inaczej, to znaczy - albo bezporblemowo albo z problemami.

(Severus) #3

ja u siebie zrobiłem aktu i chodzi bardzo fajnie, takze polecam.

(Kiedap) #4

Witam Ja przeszedłem z win 8.1 i problemy z touchpadem - nie przewijał dwoma palcami? Wczoraj wrocilem z 8 na 10 i już przewija - dziwne ale działa. Na starych sterownikach działał a na nowych które sam pobiera nie, odinstalowałem nowe, zainstalowałem stare i działa - pobrał mi z powrotem nowe i już działa - i takie ja miałem np problemy. Ale ogólnie jak na razie ok. Pozdrawiam

(BiomehanikaPL) #5

Mi podczas gry czasami wyłączał się komputer. I to nie jest wina komputera, bo na 7 nigdy takich problemów nie miałem. Ani na żadnym innym systemie.

(Yan.) #6

Jeżeli są problemy z Win 10 to przyczyn trzeba szukać w komputerze. Odczekanie nie pomoże. Ja musiałem zmienić kartę graficzną na nowszą.

(Piesek64) #7

Nie polecam. U mnie wystąpiły problemy z touchpadem i nastąpił spadek FPSów. Do tego, jeśli zamierzasz grać w starsze gry to może jednak nie próbuj dziesiątki.

(Odyniec_Stary) #8

Producenci sprzętu na pewno się ucieszą z Twojego podejścia. System i sterowniki niedopracowane? Zmień komputer!

(aslan87) #9

pytam się w kontekście aktualizacji na nowym laptopie, który planuję niebawem zakupić. Mając Win10 na kilkuletnim laptopie obserwowałem zawieszanie i problem z uruchomieniem jednej gry, w którą pogrywam (FIFA13). Nie wiem jeszcze jaki system będzie oryginalnie na nowym laptopie, ale jeśli to będzie Win7 to się właśnie grubo zastanawiam, czy warto… 

(rgabrysiak) #10

Patrząc przez pryzmat pojawiających się problemów z nowym systemem zostałbym przy Windows 7. Po migracji do Windows 10 albo wszystko będzie działać u ciebie poprawnie albo będą pojawiać się problemy - istna loteria, choć niektórzy nazywają Windows 10 dopracowanym systemem.

(BiomehanikaPL) #11

A tak poza tym to według mnie to menu start co wróciło nie jest zbyt wygodne (być może nie przyzwyczajony do takiego układu, no i usilnie wpychają te kafelki), ale być może to tylko ja tak uważam.

(hatezit) #12

Ja mam na PC i na laptopie Windows 7 proff. Zastanawiam się, czy jak zaktualizuje i po jakimś czasie przestanie działać, to skąd wziąć płytę instalacyjną Windows 10? Z chmury? To ja dziękuję za darmową aktualizację, ale proszę odpowiedzieć.

(Odyniec_Stary) #13

W chmurach nie musisz szukać.

https://www.microsoft.com/en-us/software-download/windows10