Czy warto aktualizować lumie do 8.1?

Witam mam pare pytań dotyczących aktualizacji  smile.png

  1. Mam Lumię 520 i po aktualizacji żadnych zacinek, ale okrutnie mi żre baterię, dlatego rozglądam się za dodatkowym akumulatorkiem :slight_smile:

  2. Tutaj Ci nie powiem, bo nie wiem ^^

  3. Nie trzeba nic wyjmować, wszystko będzie na miejscu.

  4. Nie, bo skoro masz możliwość zaktualizowania to sam Plus na to wyraził zgodę, więc gwarancji się nie traci :wink:

Ja mam problem z baterią - GPS zżera KOSZMARNIE, ale prawdopodobnie dlatego, że nie mam Cyan - tylko Developer Preview. Zawieszeń brak, przycinek brak. Identycznie na około 15 telefonach jakie aktualizowałem.

Jak wgrywasz z oficjalnej aktualizacji, to nie powinno być problemów. BTW, dlaczego NSU, a nie aktualizacja normalna? Plus chyba wypuścił Cyan dla wszystkich telefonów już.

 

Ja mam Cyan i bateria też szybko pada, nie pomyślałem, że to mogłoby być od GPS, wyłączę i zobaczę efekty :stuck_out_tongue:

Cześć,

 

Ja po aktualizacji Lumii 820 nie zauważyłem drastycznego skrócenia czasu pracy na baterii. W zależności od sposobu korzystania z urządzenia, bateria wystarcza mi na jeden, góra półtora dnia.

Jedynie podczas korzystania z przeglądarki IE bateria szybciej się rozładowuje, ale tak samo było wcześniej.

Żadnych problemów z zawieszaniem się telefonu nie zaobserwowałem u siebie.

Co do simlocka, to po aktualizacji nie powróci, bo go po prostu nie masz. Jedyną siecią w Polsce, która obecnie zakłada simlocki jest Orange.

Nie prawda ja kupowalem pól roku temu z Orange przez Internet to nie mam blokady. Być moze kupując w salonie sa ale przez Internet juz chyba nigdzie nie ma.

mktos masz na myśli aktualizacje z poziomu telefonu czyli OTA? jeśli tak to chyba tak zrobie :slight_smile: wtedy podobno nic sie nie traci aniżeli gdyby sie wgrywało przez NSU. Jednak nie aktualizuje jeszcze do 8.1 brakuje mi paru opcji ale cenie sobie baterie, podobno tez gorzej działa wifi po aktualizacji, za chyba 2-3 tyg ma być kolejny update to wtedy może sie skusze bo pewnie wiele rzeczy naprawia.

Wgrywanie metodą alternatywną do OTA jest przydatne tylko, jeżeli musisz (np. chcesz zrobić przy okazji hard reset telefonu, albo twój telefon nie daje się zaktualizować przez OTA) - i przez to tracisz dane.

Z Wi-Fi nie zauważyłem problemu, a nawet postęp, bo na przykład działa EAP-TLS.

 

Kolejna aktualizacja może i będzie za dwa tygodnie… ale zanim się jej doczeka przeciętny użytkownik, to może potrwać o wiele dłużej. Ja bym radził zaktualizować, obecnie jak siadłem do czystego 8.0, to mnie już denerwował :wink:

 

 

@PYZ24: Nie mówię o włączonej lokalizacji - mówię o używaniu. HERE Drive rozgrzewa telefon i zżera baterię strasznie. Sama włączona lokalizacja nie jest problemem.

 

No to może Cię źle zrozumiałem, ale mimo to, po wyłączeniu lokalizacji bateria trzyma mi nieco dłużej :wink: