Czy warto aktualnie instalować aktualizacje dla Windows 7 x64?

Cześć może pytanie trochę hmm dziwne. Jednak nie wiem już jak to jest? Jedni piszą/ mówą instaluj. Drudzy nie bo 10-ka Ci się zainstaluje. Inni mówią instaluj sam aktualizacje. Jak to w końcu jest instalować z Windows Update aktualizacje warto? System mam oczywiście oryginalny aktywowany kluczem, nie hakcytowatorem. :slight_smile:

aktualizacje są ważne i należy je instalować, poprawiają niedoskonałości w systemie oraz odkryte luki przez które może wejść w system wirus

najlepiej wybrać samemu jakie aktualizacje maja się instalować

nie instaluj KB3035583 bo to jest powiadomienie o aktualizacji do W10

Okej a słyszałem na DP, że aktualizacja dla Windows 10 ma być w domyślnych czy tam zalecanych prawda to? Można to jakoś wyłączyć? Czy ukryć? Pytam bo testowałem na swoim laptopie Windows 10 i jednak wolę Windows 7 x64 Professional.

łatkę której nazwę dałem wyżej po prostu ukryj i nic ci się na temat W10 nie powinno pojawiać ani pobierać

Słyszałem jeszcze, że ms specjalnie zamula windows 7, żeby ludzie przechodzili na inny system np win 10. Ale to już chyba można włożyć między bajki? :wink:

mam win7 od lat i jakoś chodzi bez zmian, zaraz sprawdzę jeszcze co tam mi wisi w windows update

Instaluj tylko " Ważne" aktualizacje" - najrozsądniej automatycznie. Tylko w ustawieniach do Windows Update aktualizacje zalecane odznacz.

Zaproszenie do Win10 czyli KB3035583 jest teraz w aktualizacjach opcjonalnych. Ja tej aktualizacji nie ukryłem, bo za jakiś czas znowu się pojawia. Po prostu pobrałem to zaproszenie czyli  kb3035583 (z którego nie zamierzam skorzystać), a w powiadomieniach “Pokaż ukryte ikony”   zaznaczyłem dla “Uzyskaj Windows 10” opcję   "Pokazuj tylko powiadomienia". Powiadomienie pojawia się tylko po uruchomieniu sytemu na kilka sekund i znika. I mam  jest święty  spokój…

Instaluj wszystko jak leci a potem śmieciowe Windows 10 usuniesz za pomocą GWX Control Panel, znajdziesz na portalu.

Niestety instalator W 10 znalazł się już w “Opcjonalnych” ale zawsze jest włączony. Należy go “odhaczyć” by nie pobierał się łącznie z innymi ważnymi aktualizacjami. Zalecane jest ręczne/świadome aktualizowanie.

@voxcordi

Ręczne, świadome czyli nie przez Windows Update? Mógłbyś rozwinąć swoją myśl? Jak świadomie aktualizować?

Świadomie, czyli wiedząc jakie poprawki instalujemy.

Nie wiem skąd ten pomysł, że Windows 10 sam nam się zainstaluje, wystarczy ukryć aktualizacje odpowiedzialne za upgrade i gotowe. Ja dodatkowo ukryłem kilka poprawek odpowiedzialnych za dodanie telemetrii oraz włączyłem w edytorze zasad takie coś. I jakoś nikt nowego systemu nie próbuje mi na siłę wcisnąć.