Czy warto aktualnie instalować aktualizacje dla Windows 7 x64?


(dre4merOn) #1

Cześć może pytanie trochę hmm dziwne. Jednak nie wiem już jak to jest? Jedni piszą/ mówą instaluj. Drudzy nie bo 10-ka Ci się zainstaluje. Inni mówią instaluj sam aktualizacje. Jak to w końcu jest instalować z Windows Update aktualizacje warto? System mam oczywiście oryginalny aktywowany kluczem, nie hakcytowatorem. :slight_smile:


(bart86) #2

aktualizacje są ważne i należy je instalować, poprawiają niedoskonałości w systemie oraz odkryte luki przez które może wejść w system wirus

najlepiej wybrać samemu jakie aktualizacje maja się instalować

nie instaluj KB3035583 bo to jest powiadomienie o aktualizacji do W10


(dre4merOn) #3

Okej a słyszałem na DP, że aktualizacja dla Windows 10 ma być w domyślnych czy tam zalecanych prawda to? Można to jakoś wyłączyć? Czy ukryć? Pytam bo testowałem na swoim laptopie Windows 10 i jednak wolę Windows 7 x64 Professional.


(bart86) #4

łatkę której nazwę dałem wyżej po prostu ukryj i nic ci się na temat W10 nie powinno pojawiać ani pobierać


(dre4merOn) #5

Słyszałem jeszcze, że ms specjalnie zamula windows 7, żeby ludzie przechodzili na inny system np win 10. Ale to już chyba można włożyć między bajki? :wink:


(bart86) #6

mam win7 od lat i jakoś chodzi bez zmian, zaraz sprawdzę jeszcze co tam mi wisi w windows update


(zbigg47) #7

Instaluj tylko " Ważne" aktualizacje" - najrozsądniej automatycznie. Tylko w ustawieniach do Windows Update aktualizacje zalecane odznacz.

Zaproszenie do Win10 czyli KB3035583 jest teraz w aktualizacjach opcjonalnych. Ja tej aktualizacji nie ukryłem, bo za jakiś czas znowu się pojawia. Po prostu pobrałem to zaproszenie czyli  kb3035583 (z którego nie zamierzam skorzystać), a w powiadomieniach “Pokaż ukryte ikony”   zaznaczyłem dla “Uzyskaj Windows 10” opcję   "Pokazuj tylko powiadomienia". Powiadomienie pojawia się tylko po uruchomieniu sytemu na kilka sekund i znika. I mam  jest święty  spokój…


(-=RaFaL=-) #8

Instaluj wszystko jak leci a potem śmieciowe Windows 10 usuniesz za pomocą GWX Control Panel, znajdziesz na portalu.


(voxcordi) #9

Niestety instalator W 10 znalazł się już w “Opcjonalnych” ale zawsze jest włączony. Należy go “odhaczyć” by nie pobierał się łącznie z innymi ważnymi aktualizacjami. Zalecane jest ręczne/świadome aktualizowanie.


(dre4merOn) #10

@voxcordi

Ręczne, świadome czyli nie przez Windows Update? Mógłbyś rozwinąć swoją myśl? Jak świadomie aktualizować?


(rgabrysiak) #11

Świadomie, czyli wiedząc jakie poprawki instalujemy.

Nie wiem skąd ten pomysł, że Windows 10 sam nam się zainstaluje, wystarczy ukryć aktualizacje odpowiedzialne za upgrade i gotowe. Ja dodatkowo ukryłem kilka poprawek odpowiedzialnych za dodanie telemetrii oraz włączyłem w edytorze zasad takie coś. I jakoś nikt nowego systemu nie próbuje mi na siłę wcisnąć.