Czy warto brać GTX 760

Witam. Od około 3-4 lat jestem szczęśliwym posiadaczem HD6870 od Gigabyte. Karta przez ten czas była bezproblemowa (nie licząc jednej wizyty w serwisie - chłodzenie padło).

Szczerze mówiąc nie myślę jeszcze poważnie nad zmianą sprzętu ale jest ku temu okazja.

Znajomy ma GTX 760, którego chce wymienić na lepszy. W testach widać wyraźnie, że karta jest lepsza. W końcu 3 lata młodsza i jeden proces technologiczny niższa. Cena jaką chce jest porównywalna do tych z allegro 600-700. Pewnie jeszcze idzie coś utargować.

Ale moje pytanie to czy sama karta jest warta uwagi ? Czy może lepiej wstrzymać się z kupnem, poczekać rok-dwa i wziąć coś znów na kilka lat ?

Zależy od ceny, ja nówkę kupiłem za 680zł. Asus DirectCU, najlepsze chłodzenie w tym modelu.

Sama karta jest w porządku, choć pewno zaraz znajdą się fani AMD z modelem 280. Na twoim miejscu brałbym GTX.

Autorze kiedy chcesz wymieniać cały sprzęt ??

 

Jeżeli ci nie śpieszno, to swoja drogą wstrzymał bym się z tym wszystkim.

 

Takie myślenie jest bez sensu bo tak można by co roku czekać, jak wyjdzie seria 800 to znowu innej osobie każesz czekać na serie 900?

 

Co do kart które potaniały to z czystym sumieniem polecam Gigabyte GTX 660 OC, od roku korzystam i muszę powiedzieć, że był to mój najlepszy zakup pod względem cena/wydajność, tym bardziej polecam bo teraz ta karta mocno potaniała.

 

Nie za rok nie będę kazał czekać, osobie na kolejną serie. Jeżeli autor wątku ma w planach kupienie całego zestawu, o czym wspomniał, to jest się lepiej wstrzymać i przy cały zestawie zakupić lepsza i mocniejszą jak i wydajniejsza kartę grafiki.

Zresztą seria GTX 900 nie została na zapowiedziana, wiec nie wiem skąd wyciągasz tak pochopne wnioski.

 

GTX 660 czy potaniały ?? Od dłuższego czasu stoją na poziomie około 600zł i tak jest od dobrych kilku miesięcy, wiec jakoś nie widzę do końca tego potanienia.

W październiku kupowałem GTX 660 od MSI za 600zł (615zł z wysyłką) w dodatku dostałem gre BATMAN ARKHAM CITY, dziś identyczna jest (była już raczej) za 653zł bez wysyłki http://www.agito.pl/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-660-oc-2gb-ddr5-pci-e-box-84-666530.html Również nie widzę spadku cen.

Jestem posiadaczem MSI GeForce GTX 760 OC Twin Frozr IV Gaming (w połączeniu z i5 4670K), i jestem z niej bardzo zadowolony, karta jest bardzo wydajna, wszystkie gry chodzą na bardzo wysokich/full ustawieniach. Jeżeli mówimy o 600zł to sądzę że to bardzo dobra cena za tę kartę.

zaproponuj 500zł i powiedz,że koledze sie nie odmawia :mrgreen: