Czy warto brać procek E8400 w 2009 roku?

Witam! Nadchodzi rok 2009 więc mam pytanie co do procesora a mianowicie chciałem sobie na początku tego roku zmienić procesor wraz z pozostałym podzespołami, więc mam takie pytanko czy opłaca się w nadchodzącym roku kupować procesor Intel Core 2 Duo E8400, bo znalazłem na allegro w cenie 595 zł wer. BOX więc pomyślałem że jest to okazja. Czy może odpuścić sobie i poczekać aż zaczną tanieć procki Intel Core i7?? Chciałbym sobie wymienić procesor i pozostałe podzespoły zanim wszystko podrożeje przez kryzys finansowy w Polsce…

Ten cały kryzys spędza mi sen z powiek…

Proszę o odp. doświadczonych komputerowców którzy wiedzą jakie podzespoły warto brać i co aktualnie jest na topie…

Dziękuje i pozdrawiam…

tanieć to będą ale za rok bierz tego e8400

a nie lepiej jakiś czerto rdzeniowy ??

Na pewno jeśli chodzi o to czy będzie tani to ja sądzę że cena może nawet spaść o 30-40% w pierwszym kwartale 2009 powoli będą wchodzić Core i7 oraz Core i5 i nowy socket 1136 wtedy już powoli będą nie wycofywać z Core 2 Duo i Core 2 Quad, jeżeli często używasz konwertowania, pakowania, renderowania, to proponuje Quada np.Q8200 lub Q9300. Jeżeli nie to weź E8400/E8500 wykręć go przynajmniej do 3,6GHz i masz piękną moc :stuck_out_tongue: