Czy warto brać telefon z WP, czy zostać przy Androidzie?

Witam,

 

jako, że mój wysłużony już Galaxy Gio (tak więc nic specjalnego) powoli się sypie, zwiesza się, nie zawsze łapie dotyk - czas rozejrzeć się za nowym telefonem.

 

Budżet nie jest jakiś ogromny, bo do 400-450zł chciałbym się zmieścić. Myślałem nad przejściem na Windows Phone, stąd w mojej głowie dwa pomysły - Lumia 520 lub też Lumia 620 (róznica w ich cenach nie jest z tego co widziałem jakaś ogromna). Jednak mam pewne obawy co do OS Microsoftu. Szczerze mówiąc nigdy nie miałem go w ręce na dłużej, dlatego kilka pytań dla posiadaczy:

 

  1. Bardzo dużo SMSuję, więc jak to wygląda z raportami doręczenia SMS? Na Gio na CM10.1 gdy miałem postawione robiły się takie ‘ptaszki’ koło wiadomości, w 2.3.3 telefon wibruje i się pokazuje na pasku powiadomień, co nie jest zbyt wygodnym. Może ktoś powiedzieć albo i pokazać jak to wygląda? Bo w necie ciężko coś na ten temat znaleźć…

  2. Jak wygląda sprawa z obsługą facebooka? Jako, że komunikatory jak Gadu-Gadu są już raczej rzadko używane i większość rozmów przeniosła się na fb, jest to dość istotny element. Androidowska aplikacja Facebook Messenger ma niedociągnięcia, ale umożliwia wysylanie naklejek (co akurat nie jest istotną dla mnie funkcją) oraz zdjęć zrobionych aparatem - jest to dla mnie najistotniejsza funkcja obok pisania na czacie. Jak wygląda sprawa z obsługą fb i wykonywaniem zdjęć i ich przesyłania? Wygodnie? Działa to?

 

To tyle z pytań na początek, może ktoś powiedzieć czy warto się pakować? Bo Android za 500zł wiem, że nie będzie dobrze chodził i płynnie i nie wiem co robić…

 

A może warto dopłacić do Lumia 625? Albo 525?

 

Pozdrawiam!

  1. Nie używam tej opcji, ale ona jest do włączenia w ustawieniach SMS-ów. Słyszałem narzekania, że działa to niczym w starych telefonach, znaczy pojawia się coś jak “pseudo-sms”, że wiadomość została dostarczona;

  2. Oficjalna aplikacja Facebooka pozwala na wysyłanie zdjęć z aparatu. Opcji naklejek nie widzę. Wbudowany w system chat Facebooka nie wiem niestety czy udostępnia wysyłanie obrazków, wydaje się, że nie.

Cześć,

 

Ja korzystam z opcji raportowania doręczenia wiadomomości i wygląda to tak, że dostajesz osobnego smsa od operatora, że twoja wiadomość została dostarczona.

Całe szczęście, że takie sms są “zbierane” w jeden wątek i nie zaśmiecają nam hubu wiadomości.

 

Odpowiadając na pytanie postawione w temacie, czy warto - kwestia gustu. Jednym przypadnie zamknięty i bardzo prosty w obsłudze system, ale nie dający zbyt dużych możliwości konfiguracji/ personalizacji etc. Inni stwierdzą, że jest to rozwiązanie zupełnie nie dla nich. Naprawdę trudno coś w tej kwestii doradzić.

Ja świadomie zdecydowałem się na smarfton z systemem Windows Phone znając jego zalety, ale i wady, i jestem z dokonanego wyboru w pełni zadowolony.

Radze minimum 625, jest nie wiele drozszy od 520. A w ogole to WP8 telefony sa fajne, ja mam 820 i jestem zadowolony. Gdybym mial wieksza kase to bym kupil sobie 925.

Facebook w WP jest bardzo słaby, wbudowany czas nie posiada wielu funkcji np. wysyłania fotografii . Dedykowana aplikacja do Facebooka działa powolnie, i jest nie stabilna. Ogólnie jednak cały system jest płynny np. Lumia 520 działa bez żadnych przycinek. WP ma bardzo wygodną klawiaturę, a Internet przegląda się bardzo przyjemnie. Systemowi jednak wciąż wiele brakuje, szczególnie wsparcia deweloperów, stale się to poprawia ale jednak czujemy nie dosyt. Interfejs kafelkowy jest ciekawy ale w końcu Ci się on znudzi, wiele w tej kwestii nie da się zrobić. W tej kategorii  cenowej polecam Samsung Ace 2 który zapewni ci płynne działanie systemu, dobrego facebooka, 2-rdzeniowy procesor oraz oficjalnego androida 4.1.

też myślałem nad wind8, ale skoro android mam sprawdzony…poza tym mam upatrzone telefony, nie powiem, niektóre lumie są ładne, ale nie boję się systemu, a żal mi wyrzucać kasę

Mam Lumię 625 i powiem tak: nie nalezy obawiać się tego systemu. Wbrew wczesniejszej opinii facebook działa u mnie stabilnie, można przesyłać zdjęcia, dodatkowo można ustawić sobie osobne kafelki z powiadomieniami np. o otrzymaniu nowej wiadomości, czy o  tym, że ktoś nas oznaczył w poście. I jesli kolega ma budżet do 500 zł, to o 625 nie można powiedzieć, że można troche dopłacić, bo ta koszute około 1000 zł, chyba że weźmie na abonament, tak jak ja. Ważne jest to, że jest skonfigurowana pod dostęp do internetu LTE, więc jesli wybrać dobrego operatora mamy naprawdę szybki internecik. Mimo braku raportów jeszcze mi się nie zdarzyło, żeby jakiś sms nie doszedł, być może da się to ustawić. Jeśli kolega chciałby zadać jakieś pytania pozostaję do dyspozycji.