Czy warto coś wymieniać?

Witam posiadam komputer o takiej konfiguracji:

Płyta główna: Mercury Kobian KOB P4X266 NFSX, grafika: Radeon x1050 128MB 128bit 250/200Mhz@350/250Mhz, RAM: 1GB DDR, procek: Pentium 4 Northwood 2GHz, Zasilacz: Fortron FSP350-60MDN 350W i do tego system Windows XP HE SP2.

Chciałbym w nim wymienić kartę graficzną na jakąś lepszą na agp żeby móc sobie jeszcze pograć w jakieś nowsze gierki, ale czy będzie to opłacalne w moim przypadku? Czy może nie warto już wkładać do niego jakiegoś Geforce 7300 albo 7600? czy takie karty będą działały bez problemu na mojej płycie głównej?

Z góry dziękuję za porady

Pozdrawiam

Troche nie warto pakowac się w AGP. Poza tym procek też nie najlepsze do nowych gier. Radze zbierac na nowego kompa

No nieprędko nastąpi zakup nowego kompa, ale skoro nie warto już czegokolwiek ruszać w tym kompie to się przemęczę ;/

Pozdrawiam

jeśli bardzo chcesz to możesz kupić GF7300GT od Palita, cena to ok. 230zł

ja bym go zostawił i zbierał na nowszą maszynę… niegdy nie zdążymy za wychodzącymi na rynek grami…

Monitor mam dobry. Ile ewentualnie musiałbym uzbierać na samego kompa takiego średniej klasy, żeby wystarczyło do gierek. Nie mam jakiejś mani na piękną grafikę, tak żeby tylko hulało.

Zresztą mam pytanie czy teraz jest dobry moment do kupowania nowego komputera? Czy w ogóle opłaca się kupować karty graficzne z obsługą direct9 czy może lepiej poczekać aż na rynku pokażą się jakieś rozsądne karty dx10?

Zresztą po chwili zastanowienia doszedłem jednak do wniosku, że nie warto kupować jednak nowej grafiki. Zbieram na kompa, zresztą ta którą teraz mam nieźle się kręci, więc może z wiatrakiem uda mi się jeszcze z niej więcej wycisnąć. Może wyda się wam to dziwne, ale gram na niej aktualnie w Wiedźmina i Call of duty 4 hehe. Może nie jest ekstra płynnie momentami ale przyjeność z grania mam :stuck_out_tongue_winking_eye:

Dzięki za porady

Pozdrawiam

2000.- ?

No a na ile wycenilibyście ten mój stary komputer?

Jeszcze raz wszystko dokładnie opiszę:

  1. Płyta główna Mercury Kobian KOB p4X266 NFSX z AGPx4, pamięci taktuje na 266Mhz, z USB 1.1, zintegrowana karta dźwiękowa.

  2. Procesor Intel Pentium 4 Northwood 2Ghz na FSB 100Mhz (mnożnik x20)

  3. Grafika Radeon x1050 128MB 128bit 250/200Mhz + VIVO (z pasywnym chłodzeniem ale niźle się kręci) - do tego oryginalne pudełko, kabel do TV, instrukcja obsługi i płytka ze sterownikami.

  4. 2x 512MB Ram DDR Geil’a, taktowanie 400Mhz, timingi 2,5-3-3-6 (bez problemu hulają na timingach 2-2-2-5)

  5. Dysk twardy Seagate (ST340810A) 40GB Ultra-ATA/100 z buforem 2MB, 5400 RPM

  6. Napęd DVD LG DRD8160B 16x/48x (stary i leciwy) do niego instrukcja obsługi i dołączony program PowerDVD

  7. Nagrywarka CD-RW Samsung TS-H292A 52x/32x/52x

  8. Karta dźwiękowa C-Media CMI8738 (tez stara i leciwa ale gra i jest lepsza niż zintegrowana na płycie głównej)

  9. HUB USB 2.0 wkładany do PCI (4 zewnętrzne i 1 wewnętrzne)

  10. Karta sieciowa Realtek RTL8029(AS)-based Ethernet

  11. Zasilacz Fortron FSP350-60MDN 350W

Do tego mam dołączony oryginalny system Windows XP Home Edition wersja OEM, który pracuje tylko z płytą główną na tym kompie

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc

Złączono Posta : 09.12.2007 (Nie) 18:29

Płyta główna - 30zł

Procesor - 60zł

Grafika - 120zł

Pamięci - 200zł

Dysk - 70zł

Karta dźwiękowa - 15zł

Zasilacz - 45zł

HUB - 10zł

Karta sieciowa - 10zł

Nagrywarka CD - 40zł

Napęd DVD - 15zł

Wychodzi 615zł - więc jeszcze sporo brakuje na nowego kompa, a może być tak że nie sprzedam wszystkich części będę miał jeszcze więcej kasy do dołożenia ;/

Dzięki wszystkim za pomoc. jednak jeszcze będę musiał się pomęczyć

wiele nie musisz sprzedawać

jak chcesz popykać w coś to proponuje:

Nowa płyta + procesor + karta graficzna + ram.

zasilacz fortron 350 zostaje .

dysk zostaje buda zostaje i nagrywarka zostaje

płyta DFI INFINITY z allegro około 250 zł

procesor AMD 4000+/4200+ X2 z allegro około 200 zł

i karta . jeśli chcesz pograć to proponuje podkręcić proca i kupić GeForce’a 8600 GT Palit Sonic+ 350 zł

pamięć ram. w tej chwili około 50 zł za 1 gigabajt. - 100 zł Goodram 2Gb 667 z allegro.

jak za dużo to odlicz giga ramu i wydaje mi się że twoją kartę możesz zostawić na razie bo jest CHYBA na PCIex

może uda ci się kupić coś od jednego sprzedającego…

Karta graficzna nie może zostać bo jest pod AGP. Zresztą to logiczne bo płyta obsługuje AGP 2.0 (x4)

Tu nie chodzi o to czy ja bardzo chcę ale czy to się będzie opłacać i zauważę jakiś przyrost mocy?