Czy warto dodać 420zł by mieć procesor i7 zamiast i5

Jak w temacie różnica cen to 420zł, reszta to takie same parametry.

http://allegro.pl/asus-x53sv-k53sv-i7-2 … 74048.html

http://allegro.pl/hit-laptop-acer-5750- … 64927.html

Czy w grach jest duża różnica i w żywotności, bo w sumie by nie chodził na pełnych obrotach z i7

  1. Do gier nie kupuje się laptopa. Nawet nie ze względu na wydajność, ale praktyczność.

  2. Jak już musisz, to bierz i7.

  1. On będzie chodził 24/7 bo stawiam boty w grze, dość sporo, a więc dzięki laptopowi będę miał mniejsze zużycie prądu

  2. Co to ma znaczyć?

W dzisiejszych grach pewnie nie ma żadnej zauważalnej różnicy. Zwłaszcza że większość roboty i tak odwala grafika.

Taki Deus Ex z mega grafą wymaga raptem procesora AMD Phenom II X4 lub Intel Core 2 Quad…

A jak ktoś ci powie co będzie za rok czy dwa, to od razu poproś go o numery do lotto.

To kup chociaż podstawkę chłodzącą.

Tym bardziej kupiłbym PieC.

Technologia leci bardzo szybko do przodu i nie potrzeba szklanej kuli by wiedzieć, że za rok ten laptop będzie warty poniżej 2.000zł

Dodane 14.09.2011 (Śr) 20:41

Nie chce PC’ta ze względu na to, że duuużo prądu by zużywał

No a taki Battlefield 3 wymaga i5 :slight_smile:

Osobiście polecam tą i7, ponieważ ma 4 rdzenie.

I5 ma dwa rdzenie , a takowe źle współpracują ze sterownikami do nvidi.

Artykuł opisujący problem sterowników Nvidi do 2 rdzeniowych procesorów:

http://nvision.pl/2-rdzeniowy-procesor- … ils-1.html

cytat:

"NOTEBOOK Z MATRYCĄ FULL HD 1080i (HD READY)

ROZDZIELCZOŚĆ (1920x1080 w trybie VIDEO)"

Laptop ma rozdzielczość 1366x768 ale rozumiem że SuperSprzedawca musi mieć SuperKit do wciskania (choć cytat wskazuje raczej na dyletanctwo jeśli chodzi o znajomość podstawowych pojęć)…

Cena za model z I5 muszę przyznać zrobiła się przyzwoita, choć inni mają podobne ceny (ale nieco wolniejszy procek).

Obawiam się, że BF3 będzie wymagał i7 do płynnego działania na dość wysokich detalach, nie wspominając o karcie grafiki, która będzie niczym silnik do kombajna *_* (sądząc po miażdzących filmikach dostępnych obecnie)

Ale nie odbiegając od tematu, dalej nie wiem na co się zdecydować…

Wymagania B3 są już znane oficjalnie, w internecie była już dostępna wersja alpha gry.

Jak już mówiłem, nie radzę mimo wszystko łączyć dwu rdzeniowe procesory z grafikami Nvidi, gdyż nie wiadomo czy problem sterowników do nich został już zniesiony,a przecież spadek wydajności między tymi procesorami lub kartami jest nieraz podwójny.

Nie wiadomo również czy problem dotyczy procesorów intel’a drugiej generacji(lecz po takim teście jaki zaprezentowałem zagrożenie jest duże), ale wiadomym jest że z cztero rdzeniowymi procesorami problemów nie mają.

Przeczytaj dokładnie artykuł z mojego poprzedniego posta. :slight_smile:

Zasada nr 1: Laptopy nie są do gier (a przynajmniej nie do tak wymagających).

Zasada nr 2: Jak laptop będzie pracował 24/7 to licz się z jego szybkim przegrzewaniem i resetami (nie wykluczone, że nie pomoże wtedy nawet dobra podkładka chłodząca).

oj tam oj tam, mam poki co ASUS K50AB od 2 lat i jest spoko, chce lapa bo znacznie mniej pradu zuzywa…

W ramach ścisłości nie każdy i5 ma 2 rdzenie. Połowa z nich ma 4.

Artykuł jest rzeczywiście ciekawy, ale jest jeden haczyk. Porównywane są wydajności pomiędzy systemem 32-bitowym i 64 bitowym. (w pierwszej tabeli)

Co jest generalnie herezją samo w sobie, poddaje trochę w wątpliwość cały test. Far Cry 2 (gdzie różnica jest największa) to gra z przed 3 lat…

W sumie śmieszne, że autor wspomina o “teoretycznych” rozważaniach i “praktyce”, bo podane tabele do praktyki (czyli tego co widzimy my, czyli odbiorca końcowy) ma się nijak:

Na ekranach LCD, a takie są w laptopach, zalecana jest używanie opcji V-sync. Więc jeśli “wydajność” gry przekracza 60 f/s to ma to takie znaczenie jak

zeszłoroczny opad śniegu…

Nie wspominając o tym, że powyżej 21 f/s nie “widzimy” różnicy, no i nie wchodząc w zagadnienia związane z input lagiem…

Wszystkie te testy mają jedną wspólną pietę achillesową. Mianowicie opisują jaki sygnał trafi do monitora… a co to obchodzi mnie jako gracza?

Mnie interesuje co ja będę widział na monitorze.

Jeśli Deus Ex ma “mega grafę”, to jaką ma np. Crysis 2?

Deus EX wymaga:

Crysis 2 wymaga:

Po wgraniu patcha 1.9 i lepszych tekstur ledwo daję radę Radeon HD6950

No i?

Świadczy to tylko o tym, że paczka jest niezoptymalizowana…

Radze sobie przeczytać specyfikacje silników obu gier i wtedy się wypowiadać.

No właśnie , optymalizacja. Grafikę znacznie lepszą ma Crysis 2 :slight_smile:

A Deus ? Gorsza grafa , zła optymalizacja.

I dodam jeszcze ze w laptopach które podał autor, i5 ma 2 rdzenie ( nie 4), więc nie mam pojęcia o czym Ty w ogóle do mnie piszesz.

Dobra, każdy ma parowo do własnej opinii, jakoś nie widzę żadnych faktów popierających to stwierdzenie…

ani nie widzę związku z tematem.

Wracając do tematu.

W sterownikach w wersji 275.33

I co z tego że wymagania są takie, a nie inne? Wystarczy popatrzeć na oprawę graficzną:

Deus Ex: Human Revolution Zdjęcie 1, Zdjęcie 2

Crysis 2 Zdjęcie 1, Zdjęcie 2

Jeśli do tak kartonowej grafiki Deus Ex potrzebuje takiego sprzętu to programiści powinni zastanowić się nad tym co zrobili.

Polonez też ma na liczniku 180km/h :slight_smile: