Czy warto grac w mass effect 1 i 2 gdy przeszedłem 3

Trzecia część mass effecta bardzo mi się podobała ale było tam dużo nawiązań do poprzednich częsci i nie wiem czy fabuła z 1 i 2 mnie czymś zaskoczy.

W podobny sposób dobrałem się do Mass Effect :D. Najpierw “kiedyś” zacząłem grać w 2, tylko rozpocząłem zabawę, nie ukończyłem gry. Jak wyszła trójka to siadłem do 3, efekt był taki że po ukończeniu 3 wróciłem do 2, kolejno po ukończeniu 2 > import sejwa z 2 do 3 od nowa zabawa w 3 :P. Doświadczenie z gry było już całkiem inne, mogłem podjąć wiele innych decyzji, świat wyglądał zupełnie inaczej - 2 imo jest jeszcze lepsza od 3. Na pewno warto zagrać w 2 i w parę DLC które wyszło do niej : Kasumi: Skradzione wspomnienia, obowiązkowo w rewelacyjne Kryjówka Handlarza Cieni, Przybycie.

Kolejno chciałem zagrać ponownie od 1 > 2 > 3, ale jedynka trochę mnie odstraszyła - także całą historię przeżyję jeszcze raz dopiero kiedyś tam. Moim zdaniem warto zagrać w poprzednie części aby lepiej zrozumieć całe uniwersum i całe to zamieszanie, import sejwa to świetna sprawa, doświadczenie z gry zmienia się zupełnie, bo zmienia się obraz świata, jak i relację z towarzyszami i mieszkańcami :wink:

Wszystkie 3 części są rewelacyjne i obowiązkowe jednak według mnie jedynka była najlepsza.

Jedynka definitywnie jest najlepsza. Najlepiej przechodzić wszystkie części po kolei :wink:

ja osobiście grałem we wszystkie wersje. Tak jak już tu napisali jedynka jest najlepsza ale warto zagrać we wszystkie.