Czy warto i bezpiecznie mieć dwa dyski twarde?!

Witam!

Mam pytanie? Otóż aktualnie mam w moim PC dysk MAXTOR 300 GB oraz SEAGATE BARRACUDA 40 GB. Chciałbym tego 40 GB wymienić na 250 GB (MAXTOR lub SEAGATE). Czy takie dwa dyski 300 GB i 250 GB nie będą w jakimś stopniu spowalniały kompa? I czy temperatura podczas pracy może bardzo skoczyć?

Ogólnie proszę o poradę!

Pozdrawiam!

Nie będą spowalniały pracy, warto zrobić lepsze chłodzenie np. na dysk, jednak dyski nie są takie same (300 i 250, inne modele) i nie będą pracowały jako macierz RAID.

Wszystko będzie OK

A w przypadku zakupy takiego samego dysku 300 GB tej samej firmy jego praca będziew pełni płynna?!

Dyski nie powinny się “gryść”. Tylko ten z Windowsem podłącz do pierwszego kanału SATA (jeśli takie dyski chcesz mieć). Jak będą koło siebie to temperatura skoczy. W moim dysku SEGATE podczas pracy mam około 40*. Chyba że będzie między nimi odstęp to nie powinno być problemu.

Pozdrawiam

Temperatura może nieznacznie wzrosnąć i jest większe zużycie prądu, ale poza tym same zalety. Bezpieczniej i szybciej - jak dobrze ustawisz. Kuo Seagate z serii 7200.10 z zapisem prostopadłym - bardzo szybkie dysk.

Są cieplejsze i trochę szeleszczą niż Samsungi, ale mi to nie przeszkadza. Wręcz lubię słyszeć, że dysk pracuje.:mrgreen:

Kup drugi taki sam dysk: MAXTOR 300 GB i jak pozwala Ci na to płyta główna połącz je w macierz RAID 0.

Tutaj masz co Ci to da