Czy warto instalować dodatki do firefoxa?

W sumie to nie wiedziałem za bardzo gdzie ten temat napisać na forum.  Chciałem tylko zapytać użytkowników forum czy ktoś z Was już kiedyś używał wtyczki Fasterfox 3.9.85  do przeglądarki Firefox ? jeśli tak, to czy jest skuteczna i daje rezultat ? jak go dobrze skonfigurować ?  Czy wtyczka ta nie psuje bieżących ustawień w about:config ?

To obecnie niepodpisane rozszerzenie. Można ustawić instalację niepodpisanych dodatków, ale to zawsze ryzyko. Kiedyś to miałem, ale żeby przyśpieszyło Firefoxa - nie zauważyłem.

Myślisz, że można to jeszcze używać ? I jak skonfigurować ?

Jasne że można, Czy będzie szybciej to sam sie przekonaj.

http://www.komputerswiat.pl/poradniki/programy/firefox/2011/07/szybszy-firefox.aspx

Lub pobawić się własnymi ustawieniami.

 

Kiedyś też miałem, nic nie dało, wiec usunąłem

Ale pytanie, które stawiam od samego początku tematu. Czy nie zresetuje mi to obecnych ustawień Firefox ? I jak dobrze go skonfigurować ?

U mnie konfiguracja się nie zresetowała, ale ja to robiłem 20 wersji firefoxa temu.

Sam sobie odpowiedz. Inni mają inne konfiguracje sprzętowe i softwarowe. Zawsze jest loteria. Dodatki niepodpisane mogą generować problemy, ale nie muszą

Zrób tak - utwórz sobie folder na D, nazwij, jak chcesz. Potem wejdź w folder profilu w dane aplikacji, mozilla, firefox, profile. Otwórz folder profilu i i zaznacz wszystko, wybierz kopiuj na myszce i wklej to wszystko do nowego foldery na D. No i gitara. Możesz eksperymentować z dodatkami. Jeśli przyburaczysz, to wystarczy wejść w folder profilu, zaznaczyć wszystko i usunąć. Potem skopiujesz sobie zawartość zachowaną w folderze na D i wkleisz do pustego folderu profilu. To bardzo dobra sprawa, gdyż nie zmienia się profilu, tylko zawartość. Więc Firefox nie zauważy zmiany i będzie tak, jak przed zmianami, czyli wszystko ustawione z zalogowaniami, zakładkami itd.

Są programy do robienia backupów mozbackup http://www.dobreprogramy.pl/MozBackup,Program,Windows,12613.html

Pobiera się spolszczenie, wkleja zawartość spolszczenia do folderu programu. Trzeba ogarnąć i tyle.