Czy warto instalować Linuxa?

właśnie o to chodzi, że mam problem ze sprzętem, karta graficzna- z nią miałem taki problem, że nie pomógł mi nikt, a napisałem tutaj, na forum Ubuntu, bo pod ubuntu miałem ten błąd.

A musi być koniecznie Ubuntu? Przeszukaj fora innych dystrybucji, a na pewno znajdzie się taka, która kartę obsłuży. Przykład? Mój zabytkowy Radeon9100 - Ubuntu brak 3D i wysyp systemu przy instalacji sterowników, PCLinuxOS (dopracowana Mandriva, obecnie samodzielny projekt) - 3D działa out of box, zero problemów po aktualizacji całego systemu do kolejnej edycji.

niestety, ale raczej tak :confused: Ponieważ mogę zainstalować tylko systemy przez Wubi, czyli Ubuntu i podobne.

a jaką masz kartę graficzną? GF 6600 256MB?

@up, nie… zmieniłem na n ową GF 9600 512MB

no to nie rozumiem jak możesz mieć problemy z tą karta =o, mam taką samą i śmiga bez problemu nawet na ubuntu

taką że po włączeniu compiza net przestaje chodzić. Stało się tak, ponieważ Nvidii mam grafe i sieciówke-pliki sterów się pomieszały i nie działa:(

A Ty włączasz internet z poziomu jakieś interfejsu graficznego czy z poziomu konsoli?

z poziomu interfejsu nie dało rady, z poziomy konsoli…

czyli z poziomu konsoli nie wykrywa Ci interfejsu eth0,1,2,3,4 czy jakiego tam :stuck_out_tongue:

a jak wpiszesz lspci to wykrywa Ci karte sieciową?

kolego piszemy teraz off topic, karte wykrywa, w eth0 są adresy aI,e ale niema pingu i połączenia i tak to jest.

Proszę skupić się na wątku. Ewentualne problemy proszę rozwiązywać w osobnych tematach.