Czy warto instalować najnowy kernel w ubuntu 10.04

Witam!

Mam pytanie- mam w ubuntu 10.04 kernel 2.6.32 i tu moje pytanie: w nowszych ubuntu (np. 11.10), jak wiadomo są nowsze kernele, w związku z czym- czy można zainstalować nowy kernel (np. 3.0 czy 3.2) w ubuntu 10.04 i czy to daje jakieś korzyści? ( nie wiem, chociażby lepsze zarządzanie energią), czy po prostu muszę zainstalować nową dysttrybucję?;d przyznam że jestem przywiązany do tego lts-u, a pytanie trochę z ciekawości:)

Można skompilować nowe jądro

Jeśli nie wiesz, czy kernel 3.0 da Ci jakieś korzyści, to znaczy, że go nie potrzebujesz.

Tak szczerze, to nie ma sensu kompilować nowszego kernela na tę wersję Ubuntu.

Ja np. na Debianie nie widzę specjalnej różnicy w użytkowaniu pomiędzy 2.6.32 (stable) i 3 (testing). Do domowego użytku różnicy w ogóle nie ma.

Tutaj masz poradnik webnulla : http://www.fastpc.pl/thread-3898-post-2 … l#pid23970

Oczywiście 2.6.36 i 2.6.36-1 zmieniasz na odpowiednią wersję kernela :slight_smile:

spoko, wielkie dzięki za wyjaśnienie:)

Jak powiedzieli przedmówcy, kernel zawsze można skompilować, ale w tym wypadku to nie ma sensu. Seria 3.x to tylko zmiana numeracji, a nie jakaś nowa überfunkcjonalność – rownie dobrze to mogłoby być wydanie 2.6.50 (mniej-więcej). Straciłbyś tylko czas.

siwy991 ,

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu. Proszę zapoznać się w pierwszej kolejności z regulaminem forum, a następnie z tym tematem. Po zapoznaniu się proszę poprawić tytuł tematu, używając przycisku zmien.gif