Czy warto instalować .NET Framework?

Zastanawiam się czy instalować .NET Framework? Do czego służy i czy nie zawala komputera zbędnymi plikami. A Jeśli już instalować to od razu wersje 3.0, czy zacząć od 1.0 i każdą wersje zainstalować?

na stronie microsoftu są jeszcze do tego jakieś Service Packi czy też ma je ściągnąć i zainstalować?

Do poprawnej pracy niektórych programów napisanych w oparciu o tę platformę.

Ni zawala komputera :stuck_out_tongue:

Niby kompatybilne wstecz, ale zalecane jest zainstalowanie wszystkich 3 wersji.

Oczywiście że tak.

Jeśli nie używasz niczego co używa tego wynalazku, instalowanie jest bezsensowne.

Ja zainstalowałem tą której domagało się Catalyst Control Center

A po co to łatać i instalować jakieś tam sp, jeśli się tego nie używa?

Jest to zwykłe zaśmiecanie sobie systemu (jak to nazwałes? “zawala komputer zbędnymi plikami”).

Takie właśnie jest moje zdanie na ten temat.

Skończ waść pisać bzdety :!:

Po co łatać:

Ze względów bezpieczeństwa!!

Po co łatać IE skoro się go nie używa?

Po co łatać OE skoro się go nie użuwa?

Po co łatać WMP skoro używa się go tylko do oglądania teledysków na Interii, czy Onecie (czyli na bezpiecznych stronach)?

Akurat Catalyst nie jest do szczęścia potrzebne więc przy instalacji sterów do ATI można odznaczyć CCC oraz .NET. Ja na przykład mam dwie wersje .NET. Przy instalacji Delphi 2005 Personal instalator wymaga oda mnie zainstalowania NET v 1.1 pomimo ze wersja 2.0 już jest na kompie.

Skąd wiesz co uzywam a czego nie?

Gratuluję trafnego inaczej doboru zabezpieczeń.

Reszty nie skomentuję.

:x

nawet nie wiesz, że go używasz :stuck_out_tongue: Niektóre programy do prawidłowego działania potrzebują IE :roll:

Nie tylko tam. Zresztą, nigdy nie wiesz co się może stać. Rozumiem, że jak coś pochodzi z “pewne źródła” to automatycznie jest bezpieczne. A co powiesz na zawirusowane płytki od wydawców gazet związanych z informatyką ?? Zdarzały się takie przypadki… Pomyśl nad tym.

Jaja, to sobie robisz pisząc takie rzeczy :roll:

Jeden z najbardziej bzdurnych argumentów, jakie można sobie tylko wymyślić …

Kończymy tę, bzdurną dyskusje. To że ktoś preferuje “sex bez zabezpieczeń”, nie oznacza, ze inni muszą brać z tego przykład.

a da sie to wogle w pełni załatać?

a tak wogle to wszyscy gadacie jak rasowi linuksiarze

:twisted:

Nie spotkałem żadnego programu bez dziur. Dlatego wychodzą łatki, nowe wersje, patche, które eliminują wykryte błędy, dziury etc. :roll:

Polityka jaką przedstawił JesperKyd na pewno przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa…

A co to ma do rzeczy ?? Wyrażaj się windowsiawrzu - chyba nie jest przyjemnie nazywanie kogoś takimi epitetami… :roll:

Net Framework jest potrzebny do pracy niektórych programów ,czasem nie wiadomo kiedy będzie potrzebna dana wersja,to samo się tyczy przeglądarek

są np banki gdzie strony otwierają się poprawnie pod IE a pod Mozillą nie,jednym słowem niema złotego środka i nie jest to zaśmiecanie kompa!

wcale nie jestem windowsiarzem sobie wypraszam, a co do dostępnych łatek to nie zawsze mozna nimi załatac wszystkie znane dziury czego przykładem jest właśnie IE

napisane przeze mnie słowo linuksiarze było w tym przypadku silnie nacechowane podziwem i aprobatą

  1. Polecam instalowanie .net tylko gdy jest to wymagane przez dany soft. W innym przypadku jest to jak widać zbędne (zbędne to nie to samo co zaśmiecanie kompa…)

  2. Co do łatek i sp , jak masz zainstalowane .net to windows update sam Ci pobierze różnego rodzaju łaty i sp do oprogramowania.

No i do moderatora uważam że kwestia .net została wyjaśniona i tema nadaje się do zamknięcia.

Pozdrawiam.

Edit.

Skończcie z tymi bzdetami że Windows jest dziurawy itp bo to niepotrzebne gadanie…

Łatać trzeba wszystko : Windows , Linuks , Mac OS X. Wszędzie i zawsze da się włamać , zawsze sposób się znajdzie. A Windows jest po prostu najbardziej zagrożoną platformą bo jest najbardziej popularny i najwięcej softu jest dla niego przeznaczona co czyni mozliwości włamania większe.

Trzeba łatać programy i inne , nawet jeśli się ich nie używa , komponenty takich programów i tak znajdują się w systemie a jeśli są nieaktualne dostanie się do systemu jest o wiele łatwiejsze.

@Szarex , to nie kwestia czy strona jest bezpieczna czy nie,podłączając się do Internetu ,nie wchodząc na żadną stronę można czymś się zainfekować.

@JesperKyd ,teksty typu :

"Microsoft Windows i bezpieczeństwo! " “nieudaczników z M$”

są głupie do bólu, jeśli uwazasz Windows za system denny i pełen wad , usiądź i napisz cały system , albo chociaż jakąkolwiek złożoną aplikację.Firma Microsoft odwaliła kawał dobrej roboty, fakt że np. w Windows XP systemowa zapora jest słaba to nie znaczy że cały system taki jest.

Odpowiednie dostosowanie systemu , częste aktualizacje, dobre oprogramowanie antywirusowe oraz odpowiednia zapora no i w miarę trzeźwy umysł :wink: pozwalają żyć spokojnie.

Pozdrawiam