Czy warto instalować nową aktualizacje windows xp ?

(Bartosz82) #1

Nie dawno pojawiła się nowa aktualizacja Microsoftu na windows XP.
Pytanie teraz jest takie, czy oprócz dodatku service pack 3 na windows XP były później jeszcze wydawane jakieś aktualizacje ? Jeśli tak to proszę o linki do nich.
I pytanie też, czy tę nową aktualizacje na windows xp, która wyszła parę dni temu warto instalować ? czy nie jest to konieczne ? Czy instalacja tej aktualizacji spowoduje uruchomienie/włączenie automatycznych aktualizacji ?
Mam windows XP professional i system 32 bitowy. Proszę o pomoc w tej sprawie.

(stens1950) #2

To jest jednorazowa, Aktualizacja Windows XP - dzięki WannaCry, jak się nie boisz wirusa to nie pobieraj.

(Bartosz82) #3

Czy ktoś mi odpowie na moje pytania zadane w moim poście ? proszę o konkretną odpowiedź.

(Paweł A.) #4

Jeśli aktualizacja dotyczy bezpieczeństwa, jak najbardziej instaluj.
Dlaczego boisz się włączyć aktualizacje systemu?

(Bartosz82) #5

Dobra. Jeszcze raz bo nie wytrzymam zaraz.

Pytanie teraz jest takie, czy oprócz dodatku service pack 3 na windows XP były później jeszcze wydawane jakieś aktualizacje ? Jeśli tak to proszę o linki do nich.
I pytanie też, czy tę nową aktualizacje na windows xp, która wyszła parę dni temu warto instalować ? czy nie jest to konieczne ? Czy instalacja tej aktualizacji spowoduje uruchomienie/włączenie automatycznych aktualizacji ?

(gosciuW7) #6

Ale złość agresja aaa obawiasz się ze ms wykryje ci pirata xpeka po aktualizacji co?

To jedna specjalna aktualizacja ochrona przed jednym dużym wrogiem virusem ! Potem nie będzie już żadnych dodatkowych automatycznych,poza tym proces aktualizacji mż wyłączyć na zawsze.

(Pablo_Wawa) #7

Trochę zaskakuje mnie Twoja ignorancja w temacie aktualizacji systemu Windows - tyle się tutaj (i nie tylko tutaj) pisze o tych sprawach, wystarczy poczytać.

1. Czy oprócz dodatku service pack 3 na windows XP były później jeszcze wydawane jakieś aktualizacje?
    TAK, było ich bardzo dużo, jakieś 150 sztuk.

2. Jeśli tak to proszę o linki do nich.
    http://www.update.microsoft.com/microsoftupdate/v6/default.aspx?ln=pl
    https://www.dobreprogramy.pl/WSUS-Offline-Update,Program,Windows,23429.html
    Listy łatek takiej jak Ty byś tego oczekiwał chyba nie ma.

3. Czy tę nową aktualizacje na windows xp, która wyszła parę dni temu warto instalować?
    Jeśli komputer z tym systemem jest podłączony do internetu, to jak najbardziej TAK - czytałaś https://www.dobreprogramy.pl/Globalny-cyberatak-z-uzyciem-exploitow-NSA-to-byla-proba-generalna,News,81011.html?

4. Czy instalacja tej aktualizacji spowoduje uruchomienie/włączenie automatycznych aktualizacji?
    Raczej nie, nie widzę powodu, dlaczego tak miałoby być - Microsoft nigdy nie wymuszał włączenia aktualizacji systemu żadną poprawką.

(Bartosz82) #8

Pablo_Wawa dziękuje za odpowiedź konkretną. Tego oczekiwałem. :slight_smile:

(przemyslaw-rapacz) #9

Każdą aktualizację warto aktualizować :slight_smile:

(Bartosz82) #10

Jest już duga aktualizacja na windows xp pytanie moje czy instalacja tych dwóch łatek spowodowała u Was dodanie nowego proces services.exe ?

(Pawlo2) #11

Warto instalować tą nową aktualizację co teraz wyszła na Windows XP, jest ona związana z WannaCry czy zwykła zabezpieczająca i daje coś ta aktualizacja (efekt)? Pytam bo nigdzie nie ma szczegółów o niej.

(Seba228215) #12

Jest jeszcze związana z wannacry i tymi pochodnymi od tego Ransomware, co teraz atakują. Lepiej zainstaluj.

(Pawlo2) #13

Właśnie mam zainstalowaną tą wcześniejszą aktualizację a teraz wyszła nowa czy instalować ją?

(Paweł A.) #14

Nie pytaj za każdym razem, czy każdą kolejną aktualizację, masz instalować. Instaluj wszystko tym bardziej, że WinXP jest dziurawy, bez aktualizacji.

(krystian3w) #15

Można ręcznie ograniczyć uruchamianie aplikacji i archiwów: