Czy warto instalować nową aktualizacje windows xp ?

Nie dawno pojawiła się nowa aktualizacja Microsoftu na windows XP.
Pytanie teraz jest takie, czy oprócz dodatku service pack 3 na windows XP były później jeszcze wydawane jakieś aktualizacje ? Jeśli tak to proszę o linki do nich.
I pytanie też, czy tę nową aktualizacje na windows xp, która wyszła parę dni temu warto instalować ? czy nie jest to konieczne ? Czy instalacja tej aktualizacji spowoduje uruchomienie/włączenie automatycznych aktualizacji ?
Mam windows XP professional i system 32 bitowy. Proszę o pomoc w tej sprawie.

To jest jednorazowa, Aktualizacja Windows XP - dzięki WannaCry, jak się nie boisz wirusa to nie pobieraj.

Czy ktoś mi odpowie na moje pytania zadane w moim poście ? proszę o konkretną odpowiedź.

Jeśli aktualizacja dotyczy bezpieczeństwa, jak najbardziej instaluj.
Dlaczego boisz się włączyć aktualizacje systemu?

Dobra. Jeszcze raz bo nie wytrzymam zaraz.

Pytanie teraz jest takie, czy oprócz dodatku service pack 3 na windows XP były później jeszcze wydawane jakieś aktualizacje ? Jeśli tak to proszę o linki do nich.
I pytanie też, czy tę nową aktualizacje na windows xp, która wyszła parę dni temu warto instalować ? czy nie jest to konieczne ? Czy instalacja tej aktualizacji spowoduje uruchomienie/włączenie automatycznych aktualizacji ?

Ale złość agresja aaa obawiasz się ze ms wykryje ci pirata xpeka po aktualizacji co?

To jedna specjalna aktualizacja ochrona przed jednym dużym wrogiem virusem ! Potem nie będzie już żadnych dodatkowych automatycznych,poza tym proces aktualizacji mż wyłączyć na zawsze.

Trochę zaskakuje mnie Twoja ignorancja w temacie aktualizacji systemu Windows - tyle się tutaj (i nie tylko tutaj) pisze o tych sprawach, wystarczy poczytać.

  1. Czy oprócz dodatku service pack 3 na windows XP były później jeszcze wydawane jakieś aktualizacje?
    TAK, było ich bardzo dużo, jakieś 150 sztuk.

  2. Jeśli tak to proszę o linki do nich.
    http://www.update.microsoft.com/microsoftupdate/v6/default.aspx?ln=pl
    https://www.dobreprogramy.pl/WSUS-Offline-Update,Program,Windows,23429.html
    Listy łatek takiej jak Ty byś tego oczekiwał chyba nie ma.

  3. Czy tę nową aktualizacje na windows xp, która wyszła parę dni temu warto instalować?
    Jeśli komputer z tym systemem jest podłączony do internetu, to jak najbardziej TAK - czytałaś https://www.dobreprogramy.pl/Globalny-cyberatak-z-uzyciem-exploitow-NSA-to-byla-proba-generalna,News,81011.html?

  4. Czy instalacja tej aktualizacji spowoduje uruchomienie/włączenie automatycznych aktualizacji?
    Raczej nie, nie widzę powodu, dlaczego tak miałoby być - Microsoft nigdy nie wymuszał włączenia aktualizacji systemu żadną poprawką.

2 polubienia

Pablo_Wawa dziękuje za odpowiedź konkretną. Tego oczekiwałem. :slight_smile:

Każdą aktualizację warto aktualizować :slight_smile:

Jest już duga aktualizacja na windows xp pytanie moje czy instalacja tych dwóch łatek spowodowała u Was dodanie nowego proces services.exe ?

Warto instalować tą nową aktualizację co teraz wyszła na Windows XP, jest ona związana z WannaCry czy zwykła zabezpieczająca i daje coś ta aktualizacja (efekt)? Pytam bo nigdzie nie ma szczegółów o niej.

Jest jeszcze związana z wannacry i tymi pochodnymi od tego Ransomware, co teraz atakują. Lepiej zainstaluj.

Właśnie mam zainstalowaną tą wcześniejszą aktualizację a teraz wyszła nowa czy instalować ją?

Nie pytaj za każdym razem, czy każdą kolejną aktualizację, masz instalować. Instaluj wszystko tym bardziej, że WinXP jest dziurawy, bez aktualizacji.

Można ręcznie ograniczyć uruchamianie aplikacji i archiwów: