Czy warto instalować Win 10?

Oki obadam a potem najwyzej doloze ramu i proca?

Obawiam się, że proc jest najsłabszy, zresztą sprawdź sam. Jest chyba trialowa 30 dniowa wersja W10, obstawiam, że YT nie odpalisz na celeronie nawet w 5 minut. :wink:

Nie widzisz że facet stara się linux omijać szerokim łukiem.

Najpierw sobie posprawdzaj czy są kompatybilne sterowniki z systemem który postawisz.

Jednordzeniowy procesor + Windows 10 = katastrofa. 5-10 minut od uruchomienia będzie w ogóle nieużywalny, bo Windows Update, antywirus i aktualizatory nie dopuszczą użytkownika do pracy.

Druga kwestia jest taka, że to już nie 2002, zegar w procesorze mówi o jego mocy bardzo, bardzo mało :slight_smile:

1 polubienie

O tym co aktualnie ma już raczej nie myśli.

Jak chcesz tylko do przeglądania internetu to instaluj ChromeOS i po sprawie.

To wrzuce mu xp i tyle

raczej: “wyrzucę go i tyle”. :slight_smile:

  • system operacyjny ma ~0 wpływ na zasobożerność stron internetowych
  • do Windowsa XP nie ma już przeglądarek internetowych, żadnych, ale jak sie ładnie uśmiechniesz to Bogdan, zapomniałem całego niku, miał jakiegoś działającego palemona i Ci może da kopie. :wink:

W sumie coś tam można znaleźć http://www.xpbrowsers.com/ ale mi się podoba pomysł z ChromeOS, choćby dlatego że jak piszą na https://xpforever.miraheze.org/wiki/Main_Page
“Wyciekł kod źródłowy systemu Windows XP. Spodziewaj się opracowania exploitów dla niezałatanych luk w zabezpieczeniach. Pamiętaj, aby dokładniej przestrzegać środków ostrożności.”
Taki XP mimo, że nie ma na nim nic istotnego może stać się bramą do atakowania innych urządzeń w sieci domowej.

Q6600 jest tańszy a nie zostaje w tyle za 8400, jesteś pewien że masz tam DDR3?

299002_0_i1064

Ach, to ta magiczna hybryda.
Z Quadem spokojnie można to używać, wlezie nawet 8GB, DDR3 jest tani ale jak ma być budżetowo i do podstawowych zastosowań wystarczy 4GB.
SSD sprawi że nie zauważysz że to taki dziadek.

Dobra to jaki tutaj ram i procek wrzucic moge kasy dolozyc byle latalo tak ? :slight_smile: i grage 2 gb radeon 6670 znalazlem od starego pc mysle 4gb ram i proc jakis spoko najmocniejszy jaki tu moge wsadzic?

Nie ma sensu najmocniejszego, dasz za niego ponad 100 złotych, czyli zainwestujesz tyle ile cały komputer obecnie warty. Zresztą amsz tu wykres “najmocniejszych” i sam sparwdź ceny, z dzisiejszej perspektywy wszystko to jest poziomem “komputera z Biedronki za 999 zł”.

Na upartego mozesz dać, ale ta płyta ma integrę.

CPUZ i podaj jaki RAM masz, może akurat jest używany na Allegro i będziesz miał nie 4 a 6 GB (płyta ma 2, czy 4 sloty ddr2?)

2 sloty ma na ddr2 i 2 na ddr 3 ale jest wstawione 2.5 gb ddr 2 w 2 x koscisch a procek widzialem na allegro q 6600 i u niego 4 gb ram w 2x 2 gb

1 polubienie

Wstawilem juz ta grafe i dysk ssd ale skubany z tym procem muł totalny :smiley:

Ostrzegałem, jak q6600 za 38 zł (nie wiem czy stary radiatorek wyrobi, raczej nie), to bierz.
Ramu DDR2 z DDR3 raczej nie połączysz, więc jak nie wstanie to wyjmij stary jako pierwsze. :wink:

Z Q6600 spokojnie sobie radzi boxowe chłodzenie, chyba że ma być mocno kręcony.

Minimum do internetu to dzisiaj procesor dwurdzeniowy i jakieś 4GB RAM. Jak masz Celerona na złącze S775 to wymień go na Core2Duo czy Quada. (kosztują jakieś 20-50zł) i dołóż RAM, tak żeby najmniej było 4GB. Co prawda przeglądałem internet na jednordzeniowym laptopowym Pentium M, ale to zabawa dla bardzo cierpliwych ludzi :smiley: