Czy warto instalować Win 10?

Na upartego możesz tam spróbować wsadzić jakiegoś serwerowego Xeona.
Zdaje się że te by działały: X5470, X5460, X5450

Tylko potrzebujesz przerobionej wersji procesora, z adapterem i wycięciami. Ewentualnie adapter s771 -> s775 dokupić i samemu piłować.
Do tego musiałbyś jeszcze wgrać zmodyfikowany BIOS, lub dograć mikrokody.
Oczywiście zabawa jest ryzykowna, no ale… zabawa jest gwarantowana :grin:
W ogóle kiedyś to był prawdziwy hit internetu.

Co do systemu to na winclub pl znajdziesz mody 7ki (trzeba się zarejestrować).

Boxowe tak, ale od Quada, nie od 35W E czy innego. Musi zobaczyć w praniu co on tam ma. :wink:

Jakbym nie robił takich przekładek to bym nie pisał że daje radę.
Właściwie to będę zaskoczony jeżeli do c2d dawali inne chłodzenie niż do c2q

Nie wiem jak w core duo, ale te w E były niższe. Temat z rok temu z koleżanką zieloną przerabiałem tutaj. :wink: Wolę więc uprzedzić ewentualne pytania, “what’s wrong?”.

proxy-image

Do tego jeszcze wersje z rdzeniem miedzianym lub aluminiowym:

SCR_08_575px

Pojawia się inne pytanie, czy to nie różnice generacyjne?
Te chłodzenia wydawali w różnych wersjach w różnym czasie.

Tak mogło być. Q6600 to starsza litografia, 65nm. Gorąca, prądożerna, wymagająca odpowiednio dużego coolera. Nowsze duo i quady (np. Q8400) to 45nm.

U koleżki zrobiłem upgrade jakiś czas temu, z C2D na Q6600, było tam to niskie chłodzenie bez rdzenia, po wszystkim normalna diagnostyka, temperatury itd - procesor nie przekraczał 70 stopni.

Raczej przegrzewasz go, wedle niebieskich Tcase, ihsa, max to 62-71 stopni. :wink:

Tcase to temperatura IHS, ale nie rdzenia - która może być (i często jest) wyższa.

Zresztą stare quady są nieśmiertelne. Mój się po prostu wyłączał przy przegrzaniu :wink:

Były 4 wersje.

  1. Mała z aluminiową podstawą, chyba dorzucana do celeronów i pentium dual core, później core 2 duo.
  2. Mała z miedzianą podstawą, do quadów Q9xxx.
  3. Duża z aluminiową podstawą do Pentium 4 i Core 2 E6xxx.
  4. Duża z miedzianą podstawą do Pentium D i chyba niektórych quadów Q6xxx.

To lepiej brac q8400 zeby dawal rade?

Obojętne, bierz tańszy.

Pisza ze tamten sie grzeje? I kurde no nie wiem :smiley: mordy to stary pc wiec no chyba da radę?

Ale bedzie pasowal cooler ten ktory mam ?

Nie martw się tak bardzo o grzanie, coolery na 775 są dość tanie i możesz zamontować customowy. Natomiast samemu procesorowi się nic nie stanie, kiedyś zagrzałem mojego Core 2 Duo do ponad 90 stopni i przeżył to bez problemu :wink:

warto zainstalować windows 10
powineneś mieć 4 gb ram minimalnie
jak już zainstalujesz windows 10 to zoptymalizuj go żeby działał szybko

To i ja trochę uspokoję

Ja tak parę lat, praktycznie na co dzień grzałem swoją Tośkę z Intel Pentium B960 grając w Wiejskie Życie (dość znana gra na przeglądarkę) i działa wciąż. Do tego bez czyszczenia i nowej pasty przez dłuższy czas. Gorąca była nawet powierzchnia od strony wylotu na której stał laptop. Normalnie tyle nie osiąga pod pełnym obciążeniem

Kochani pakuje q6600 i 4gb ddr 3 i ewentualnie old graficzna 2 gb radeon 6670 plus gdyby sie grzal ten proc podeslijcie link do uzywanych coolerow czy cos.

Bo nie wiem jaki tam wchodzi zebynie bylo jaj xd