Czy Warto Instalować Win 7 na moim komputerze?

Witam mam otóż pytanie do was czy warto zainstalować Windows 7 Profesional x32

na takim sprzęcie …

Intel pentium Dual CPU E2140 1,6 Ghz x2

1 GB ram

dyska 250 GB

Karta Grafiki : NVIDIA Gainward 9600 (fabrycznie podkręcona)

Przydałoby się z 2GB ramu.

Jak komp nie do gier to tak a jak chcesz odpalać gry to masz za mało ramu.

Mam zamiar dokupić a z tego co się orientuje wersja x32 ciągnie tylko do 3,25 GB ram chyba …

32bit to x86 a nie x32

64bit to x64.

Wszystko zależny od płyty głównej jak i podzespołów podłączonych do kompa. Przedział dla x86 jest od 2GB do 3,75GB.

Dokup 1 GB i będzie dobrze dla 32 bitowego.

Windows 7 Professional

obsługuje do 192 GB ramu (wersja 64-bitowa) lub do 3,5 GB (wersja 32-bitowa)[29]

Tekst pochodzi z Wikipedii :smiley:

miałęm taki sam komp geteway 5464gt tylko dysk większy windows 7 śmigał na nim bez problemu,dorzuć jeszcze z 1gb ram i bedzie git,pozdro

Windows 7 dziala bardzo dobrze pod 1 GB ram.

tak,ale działa jeszcze lepiej i szybciej o jakieś 30% przy 2gb ramu więc jest sens dołożyć

dziękuje wam za Wypowiedzi zdecydowałem się zainstalować a w najbliższym czasie dokupie 1GB i jeszcze postaram się podkręcić procesor dziękuje pozdrowienia :slight_smile:

U mnie dawno temu jak miałem XP SP3 beta to miałem dostępne 3,75GB z 4GB.

Na takim komputerze, windows 7 spokojnie Ci pociągnie. Sam kiedyś miałem podobną konfigurację i windows 7 chodził miodzio. Gry wcale nie zamulały, gdy pracowałem też wszystko było ok. Spokojnie można instalować na tym komputerze windows’a 7. Tylko pamiętaj, zainstalować jak już wersję 32bit (x86), a nie 64bit (x64), a to, że windows 7 w wersji 32bitowej nie pociągnie i nie pokaże, że mamy 4GB ram to nie prawda, wystarczy się trochę orientować, wszystko dobrze poustawiać, a ewentualnie wgrać dodatkowe oprogramowanie, które ma ledwo pare mega. Dziękuję i pozdrawiam, lali110. :wink: