Czy warto instalować win 7 ultimate na stary komputer

Witam czy warto instalować win 7 ultimate na stary komputer o ten

2400+ 2ghz

6600 253mb 128bit

40 gb hdd

1 gb ram

Nawet nie próbuj, sam system się uruchomi ale pracować się nie będzie dało

ok dzięki

Pamięć za mała.

Nie podałeś pełnej nazwy procesora ani płyty głównej.

Ultimate ma duże wymagania i nie zawsze potrzebne dodatki.

Do użytku domowego wystarczy Home Premium.

Wszystkie wersje Windows 7:

http://windows.microsoft.com/pl-pl/wind … ts/compare

Forum:

http://windows7forum.pl/wersje-windows- … anie-126-t

Było kiedyś na temat wymagań sprzętowych:

http://www.dobreprogramy.pl/Oficjalne-w … 10530.html

Sam system potrzebuje 1GB ale potrzeba jeszcze ram-u na antywirusy i inne programy

Mam podobne parametry komputera. Na Twoim miejscu wybrałem najnowszy Linux Mint Debian 201204. Jak dla mnie to jest mistrzostwo świata. Bardzo szybki, stabilny system. Jeżeli nie grasz w gry to postawiłbym na to.

Słabe CPU, mało RAM - z ciekawości mógłbyś, ale Home Premium. Do tego powyłączać różne usługi i inne zbędne pierdoły i rezygnacja z Aero Glass. Trochę pracy by było, ale u mnie na Sempronie 3000+, 1GB RAM, Radeon 9550 śmigał, demon prędkości nie był, ale korzystałem. Potem wróciłem do XP, bo jednak wolałem szybszą pracę :wink:

Mam orginalny system win 7 kupiłem znaczy tata kupił za coś okolo 600zł.

OEM? Nie instaluj, poczekaj i sklej nowy komputer, bo nie będziesz miał ani radości z używania systemu, ani po zmianie komputera nie będziesz mógł zainstalować.

Ogólnie ciekawa technika, kupić Windows 7 Ultimate OEM na sprzęt który ma ponad 8 lat - w ogóle w takim wypadku ta licencja będzie ważna?

GioWDS słusznie ma wątpliwości. Wersji OEM nie można sobie dokupić luzem i “czekać na nowy komputer”, bo OEM jest z założenia dostarczana razem z komputerem. Luzem można sobie kupić wersję BOX.

Tak więc w tym przypadku nawet poczekanie na kupno nowego sprzętu i dopiero instalacja na nim tego W7 nie będzie tak do końca zgodna z licencją.

Ja tam kupiłem osobno i sobie zainstalowałem można coś takiego zrobić tylko wtedy podobno sam sobie masz udzielić pomoc gdy w przypadku kiedy ktoś ci zainstaluje w sklepie komputerowym to chyba on musi po prostu ktoś zostaje system builderem takie pojęcie gdzieś słyszałem :smiley:

Zgodnie z licencją systemu jeśli składasz komputer sam dla siebie nie jesteś builderem i nie możesz na nim zainstalować systemu. Dalej OEM’a nie możesz zainstalować jeśli kupiłeś skrzynke u sprzedawcy X, a system u sprzedawcy Y.