Czy warto instalować win 7 ultimate na stary komputer


(Progrot) #1

Witam czy warto instalować win 7 ultimate na stary komputer o ten

2400+ 2ghz

6600 253mb 128bit

40 gb hdd

1 gb ram


(matekadamczak) #2

Nawet nie próbuj, sam system się uruchomi ale pracować się nie będzie dało


(Progrot) #3

ok dzięki


(eddie71) #4

Pamięć za mała.

Nie podałeś pełnej nazwy procesora ani płyty głównej.

Ultimate ma duże wymagania i nie zawsze potrzebne dodatki.

Do użytku domowego wystarczy Home Premium.

Wszystkie wersje Windows 7:

http://windows.microsoft.com/pl-pl/wind … ts/compare

Forum:

http://windows7forum.pl/wersje-windows- … anie-126-t

Było kiedyś na temat wymagań sprzętowych:

http://www.dobreprogramy.pl/Oficjalne-w … 10530.html

Sam system potrzebuje 1GB ale potrzeba jeszcze ram-u na antywirusy i inne programy


(Soulerhh) #5

Mam podobne parametry komputera. Na Twoim miejscu wybrałem najnowszy Linux Mint Debian 201204. Jak dla mnie to jest mistrzostwo świata. Bardzo szybki, stabilny system. Jeżeli nie grasz w gry to postawiłbym na to.


(sla17) #6

Słabe CPU, mało RAM - z ciekawości mógłbyś, ale Home Premium. Do tego powyłączać różne usługi i inne zbędne pierdoły i rezygnacja z Aero Glass. Trochę pracy by było, ale u mnie na Sempronie 3000+, 1GB RAM, Radeon 9550 śmigał, demon prędkości nie był, ale korzystałem. Potem wróciłem do XP, bo jednak wolałem szybszą pracę :wink:


(Progrot) #7

Mam orginalny system win 7 kupiłem znaczy tata kupił za coś okolo 600zł.


(sla17) #8

OEM? Nie instaluj, poczekaj i sklej nowy komputer, bo nie będziesz miał ani radości z używania systemu, ani po zmianie komputera nie będziesz mógł zainstalować.


(GioWDS) #9

Ogólnie ciekawa technika, kupić Windows 7 Ultimate OEM na sprzęt który ma ponad 8 lat - w ogóle w takim wypadku ta licencja będzie ważna?


(direct39) #10

GioWDS słusznie ma wątpliwości. Wersji OEM nie można sobie dokupić luzem i “czekać na nowy komputer”, bo OEM jest z założenia dostarczana razem z komputerem. Luzem można sobie kupić wersję BOX.

Tak więc w tym przypadku nawet poczekanie na kupno nowego sprzętu i dopiero instalacja na nim tego W7 nie będzie tak do końca zgodna z licencją.


(pakierhakierxd) #11

Ja tam kupiłem osobno i sobie zainstalowałem można coś takiego zrobić tylko wtedy podobno sam sobie masz udzielić pomoc gdy w przypadku kiedy ktoś ci zainstaluje w sklepie komputerowym to chyba on musi po prostu ktoś zostaje system builderem takie pojęcie gdzieś słyszałem :smiley:


(GioWDS) #12

Zgodnie z licencją systemu jeśli składasz komputer sam dla siebie nie jesteś builderem i nie możesz na nim zainstalować systemu. Dalej OEM’a nie możesz zainstalować jeśli kupiłeś skrzynke u sprzedawcy X, a system u sprzedawcy Y.