Czy warto instalować Windows 7 x86 na dysku SSD 32 GB?

Witam.

 

Czy jest sens instalować Windows 7 x86 na dydku SSD o pojemności 32 GB?

Ile w ogóle zajmuje Win 7 32 bitowy?

 

Witam.Osobiście posiadam Win 7 64 bit Ultimate na dysku 250 GB ( SATA ) najzwyklejszy dysk i partycja systemowa to około 25GB.Po zainstalowaniu systemu i wyłączeniu hibernacji itd itp / Instalacji programów różnych mam około 3GB wolnego miejsca.Więc jeżeli nie przeszkodzi ci dość znikoma ilość miejsca na dysku C to możesz instalować.Możesz jeszcze instalować programy na innym dysku wtedy jak najbardziej możesz zainstalować.Choć i tak będziesz miał mało wolnego miejsca.

SSD nie lubi mieć “ciasno”. Zwalnia wtedy i jednoczesnie trwałość jest niższa. Do 7 zalecałbym SSD 60GB+

Osobiście postawiłbym na dysku SSD choć nie wiem jak będzie z miejscem ale wydaje mi się, że wystarczy około 25GB na system x86. Pamięć wirtualną przeniesiesz na inną partycję i będzie OK.

Właśnie słyszałem, że SSD powinien nie być zapełniony więcej niż do połowy…

Na stronie MS pisze, że na W7 potrzeba 16 GB

W7 + sterowniki + najczęściej używane programy np. przeglądarka i może w 20 się zmieszczę

Reszta na HDD, gry itd.

Oczywiście plik wymiany na HDD + wyłączona hibernacja i zbędne usługi 

Nie spróbuje to się nie dowiem

Może będzie hulało

Na tym dysku miałem niegdyś linuksa, zajmował może 4 albo 5 GB max

Szkoda że Windows tyle nie zajmuje,

Pamiętaj, że po jakimś czasie folder WinSXS się rozrasta. Również przechowywane są pliki od aktualizacji. Z początku, to będzie 16 GB, jednak potem system będzie zajmował więcej. Mimo wszystko spróbwować możesz.

U mnie folder WinSXS ma 8 GB, zaś folder Installer ma 5 GB, wiem, mam trochę różnych narzędzi zainstalowanych. Ogólnie katalog Windows ma 22 GB. To jest rezultat po przeczyszczeniu systemu najnowszym ccleanerem. 

Jeśli masz zamiar mieć czysty system i prawie nic nie instalować to wystarczy. Jeśli chcesz tego używać to za mało, a zabawa z instalowaniem po różnych partycjach (dyskach) to pełno zabawy mijający się z celem jak masz do dyspozycji inny dysk, ten przeznacz może np. na plik wymiany.

Jeśli dysk HDD działa ci nie najszybciej, Windows trochę się muli, dioda dysku prawie cały czas świeci to możesz skorzystać z porady: “Przenoszenie plików systemowych do pamięci operacyjnej”

Zainstalowałem już system + sterowniki + wszystkie programy z których będę korzystał.

I nie jest źle. 16.8 GB wolnych z 29.7 GB, czyli ponad połowa dysku wolna. Z czasem na pewno zacznie “puchnąć” ale nie jakoś drastycznie, że zaraz nie będzie miejsca. Te 10 GB zawsze będzie wolne, tak mi się wydaje. Liczę na to.

 

kwgr  -  to dobre jak ma się dużo tej pamięci operacyjnej, Ja mam jedynie 2 GB, w przyszłości planuje dołożyć drugie 2 GB, ale to i tak będzie mało na takie zabawy