Czy warto instalować?

Mam pytanie czy warto zainstalować Vistę na moim sprzęcie i chciałbym również zobaczyć wasze PLUSY i MINUSY tego systemu :-o

Mój sprzęt

AMD Athlon Dual Core 4800+ 2.51 GHz

RAM 2GB 800Mhz Dual-Channel

GeForce EN9600GT Asus

A masz kupioną czy chcesz kupić? Bo jak masz zamiar kupować to się nie opłaca i lepiej poczekać kilka miesięcy i kupić win 7.

+DX10

-jak nie umiesz skonfigurować to wolno chodzi

Skonfigurować???

w rejestrze systemu trzeba kilka rzeczy pozmieniać, taka kosmetyka, żeby np menu szybko się pokazywało jak w xpku itp

niektórym to nie przeszkadza :stuck_out_tongue: mi tak, można też użyć jakiś programów które to robią typu TuneUP Utilities itp

Niestety viste już kupiłem :smiley: A może wiesz co zrobić by vista nie zżerałą aż tyle ramu bo u mojego kolegi zżera 700 MB przy 2GB :o

sama vista bez niczego?

Mi vista po instalacji zajmuje 400mb, po zainstalowaniu sterowników koło 600-700mb, ponieważ włącza się aero itp funkcje.\

P.S: nie rozumiem po co się pytasz czy Ci będzie chodzić po fakcie O.o

  1. Pytasz się czy Ci pójdzie

  2. Potem najwyżej kupujesz

To tak samo jakbyś miał jakiś komputer 5 letni i kupujesz se GTA 4 O.o

Nic nie trzeba robić - to normalne zachowanie Visty - używa twojego RAM-u by się nie marnował.

Według mnie warto zainstalować vistę (zależy też jaką wersję już kupiłeś Home premium, ultimate itp.) chociaż by zobaczyć czy komputer jest sprawniejszy (powinien). No jak już masz zainstalowany XP to morzna ściągnąć nakładke systemu.(jest ona pod linkiem:

http://www.instalki.pl/programy/downloa … n_Pack.php skopiuj i wklej w wyszukiwarce.) Naprawde polecam vistę sam mam zainstalowane i mam szybszy komp niż wcześniej! :slight_smile:

Pakowanie się w viste nie ma teraz najmniejszego sensu, siódemka już październiku będzie w sprzedaży.

Pamięciożerność - to jeden z argumentów jej zwolenników (po co Ci ram którego nie używasz?) o.O

Przecierz 7 będzie 2x droższa niż Vista!

A kto ci tak naściemniał ??

Ceny obydwóch są porównywalne :stuck_out_tongue: