Czy warto inwestować w Intel Core i5


(Drabmateusz159) #1

Zastanawiam sie nad kupieniem nowego kompa do gier i chcialbym sie dowiedzieć czy jest warto kupić z Intelem i5 czy wystarczy mi i3 i na jak długo

Z góry dzięki :smiley:


(rgabrysiak) #2

Jeżeli planujesz kupić komputer do gier weź i5.

A jak długo ci wystarczy? Pewnie dopóty dopóki nie wymienisz go na nowszy model :wink:


(Semtex) #3

Rozważ wersję "K" i5, starczy na dłużej, można łatwo podkręcić (wymagana płyta z taką możliwością), przyzwoity Cooler i zasilacz, podkręcając CPU można znacznie przedłużyć życie platformy :wink:


(JesperKyd) #4

Lub skrócić...


(Semtex) #5

Nie przesadzaj, podkręcenie z głową, z zachowaniem opcji oszczędzania prądu w idle nie zaszkodzi CPU, jeżeli będzie trzymał rozsądne vcore to prawdopodobieństwo awarii jest takie samo jak na niepodkręconym CPU :wink:


(Jkaroli) #6

Hmm. I 5 fajna sprawa tylko że za tego typu procesor zapłacisz co najmiej ponad 1200 zł.

Więc do gier spoko ale jeśli masz okrojony budżet to nie warto na szybko złożyłem ci tutaj fajny zestaw. Do gier :

AMD Phenom X4 Black Edition 3,4 GHZ na jednym rdzeniu razy 4 . Socket AM3+

Lista komponentów PC Procesor AMD . FX nie polecam bo grzeja się.

I5 nie przepłacaj bo w nowym roku wychodza z podstawka jak chcesz sie wstrzymac poczekaj dwa lata na intelowskie procesory 14mm proces technologiczny , na pewno będa tansze.

Dodam że diablo na najwyższych chodzi , World Of Warcraft na najwyższych

Skyirim na najwyższych

Metro na najwyższych

Battlefield na najwyższych

Także radzę się zastanowić bo na tym procku możesz tak: konwertować filmy , tworzyć szablony np a w artister , pakowac pliki winrar itp działa szybko.

Mozesz zainwestować w i3 z taktowaniem 3,3 ghz . Lub w FX z procesorem 3,8 GHZ ale licz się z tym że dużo ciepła i pradu daje.


(falcon89) #7

W niektórych grach różnica między i3 a i5 jest bardzo zauważalna, jeśli chodzi o gry to wydaje mi się że i5 powoli staje się takim minimum.

Najtańszy procesor i5 kosztuje ok 680 zł.

Dodatkowo użytkownik nie pytał się o propozycje konfiguracji komputera (do tego jest specjalny temat).


(Semtex) #8

@mstjk.eu

Proponujesz stary procesor jako podstawę "przyszłościowego" zestawu, Phenom jest prądożerny, stara architektura, nie umniejszam mu wydajności bo ta jest zadziwiająco wysoka, chyba jeden z najlepszych procesorów AMD. Jednak AM3 też nie jest wieczne, jak wszystko inne, wyjdzie nowa architektura i okaże się, że Autor zostanie z ręką w tzw. nocniku.

Za 1200zł to się kupuje i7 a nie i5, które kosztują ok 900zł http://www.skapiec.pl/site/cat/1/comp/7062065 (4670k) lub http://www.ceneo.pl/16662291 (3570k)

-- Dodane 12.07.2013 (Pt) 15:06 --

Usunąłem z posta zbędne części zestawu, o który jak do tej pory Autor nie pytał, zestawy budujemy tu: wybor-komputera-zestawy-komputerowe-t267420-8205.html