Czy warto jeszcze kupić PS4?

Mam w grudniu urodziny i dostanę 4k i chce je wydać na konsole i tv i nie wiem czy warto czy za rok nie będę musiał kolejnej konsoli kupować bo wyjdzie nowa.A kasy wtedy już nie będę miał.Chce by mi ta konsola wytrzymała 4-5 lat i nie wiem czy warto kupić czy czekać na PS5? :slight_smile:

Warto kupić - obecna generacja ma małe zawirowania, ale nigdzie się nie wybiera. Jeśli chodzi o PS5 - takowej jeszcze nie ma, a nawet nie wiadomo, czy kiedykolwiek będzie. Także nie wiadomo, czy jest w ogóle na co czekać :wink:

Bo nie chcę się rozczarować bo jak kupowałem PS3 to dwa tygodnie później wyszło PS4 a kasy już nie miałem a chce by PS4 z 5 lat i trzymało :slight_smile:

w grudniu juz bedzie PS VR, a jesli tak wybiegasz w przyszlosc ze za 8 miesiecy bedziesz miec 4K, to przez te wakacje pograj w pilke na boisku z kolegami a moze zrezygnujesz z konsoli :slight_smile:

Ja bym  kupił PS4 w momencie, kiedy już w sklepach pojawi się 4K. W przypadku konsol zawsze jest taka prawidłowość, że robię mega promocje na model wcześniejszy, kiedy w sklepach pojawią się nowy.

Poczekaj za tydzień targi i podobno sony ma pokazać PS4 Neo.

W grudniu na rynku już pewnie będzie dostępne PS4 Neo, więc wtedy będziesz mógł ją spokojnie kupić. Można założyć, że po wydaniu Neo przez co najmniej 3 lata nie wydadzą nowego “apgrejdu” konsoli.

Słyszałem że obecna generacja będzie aktualna przez kilkanaście lat

z tego co ja się w grudniu orientowałam to tak, ma dobre opinie, pro jest słaba ponoć bo sie gzreje, nieudany model a ps4 zachwalana, ja nie moge za dużo powiedzieć bo mam ją w domu od Świąt ale rozeznając się miała same plusy, i  była polecaną ze wsyztskich dostepnych na rynku za kazdym razem

Otóż Panie i Panowie. Postanowiłem z początkiem roku 2017 zainwestować w porządny sprzęt do grania. Wcześniejsze moje doczynienia ze sprzętem to ostatnimi czasy głównie PC a wcześniej PS3 i jeszcze wcześniej XBOX360. Sprzedałem z czasem to wszystko ze względu na to że zrobiło się przestarzałe i nie obsługiwało już nowości jeśli chodzi o tytuły gier. Po uzbieraniu odpowiedniej kwoty i dłuższym namyśle mój wybór padł na PS4 (z racji że lepiej mi się grało na PS3 niżeli na XBOX360) a PC nie brąłem pod uwagę ponieważ żal mi było sprzedawać ostatni komputer a podejrzewam że za rok-dwa sytuacja by się powtórzyła. Prawie już byłem gotowy na zakup PS4 ale doszły mnie słuchy o  NVidia Shield K1. Po obejrzeniu kilkunastu filmików o samym sprzęcie i o tym jak prezentują się gry (GtaV i Wiedźmin nawet lepiej niż na konsoli PS4 ze względu na 4K) jestem pod ogromnym wrażeniem i mam  dylemat czy jednak ten tablet nie przewyższa możliwościami PS4. 
Cena PS4 jest prawie identyczna jak NVidia Shield z padem. W dodatku dość często chyba jak każdy wychodzę z domu a na Nvidia shield da się grać również bez telewizora i w przeciwieństwie do konsoli można zabrać go wszędzie (nigdy nie wyobrażałem nawet sobie gry w GTAV na czymś przenośnym np, w pociągu a tu taka niespodzianka). Ogólnie uważam że sprzęt Nvidia Shield K1 rozwala na łopatki PC, PS4 i Xboxe One (na żadnym z tych sprzętów nie pogramy również zdalnie ale być może się myślę więc podpowiedzcie proszę gdzie tu może być haczyk i co osobiście byście polecali (PS4 czy NVidia shield) ?

Już sam sobie odpowiedziałem :slight_smile: , mianowice za cenę 899 zł (tyle na dzień dzisiejszy kosztuje na allegro) otrzymujemy tak naprawdę zwykły tablet. Musimy do tego dokupić pada i dobry router.
Mało tego, jeśli chcemy się cieszyć i wykorzystać w pełni już naszą konsolę to musimy co miesiąc wpłacać 40 zł (kurs dolara na dzięń dzisiejszy) Nvidii za streaming i utrzymanie serwerów. Jeśli przyjdzie nam podsumować koszta to będzie to zupełnie nieopłacalne.
Granie w chmurze to opłata za coś czego fizycznie nie dostajemy, gry konsolowe możemy sprzedać gdy je ukończymy albo kupić wtedy gdy mamy ochotę w nie pograć. W przypadku tabletu będziemy opłacać abonament nawet wtedy gdy tablet będzie leżał w szafce albo co gorsza w serwisie.

Jak chcesz kupić PS4 to lepiej teraz używane, wyrwiesz nawet za 700zł, jeśli się nie spodoba możesz zawsze sprzedać :wink: Najłatwiej na OLX.