Czy warto już teraz przesiadać się z 8.1 na 10

Witam. 

Chciałam uzyskać odpowiedź w podobnym temacie, ale nie wiem dlaczego moderator usunął mój post i nakazał stworzyć nowy temat. Składałam komputer w maju tego roku. Zastanawiam się nad aktualizacją 8.1 do 10, ale mam mętlik w głowie. Po przeczytaniu głównie na dobrychprogramach mnóstwo opinii i artykułów i mam obawy. Komputer mi służy do codziennego użytku i gier. Gram w takie gry jak Wiedźmin - absolutny priorytet, Assassin’s Cred, Tom Reader. Obawiam się problemów po przesiadce. Wiedźmin wszystkie części dla mnie absolutnie musi działać bez problemów tak jak w 8.1. Moja maszyna

 Płyta główna MSI Z97-G43 s1150 Z97

Na tak postawione pytanie będziesz miał pewnie tyle samo odpowiedzi za jaki przeciw instalowaniu Windows 10.           Możesz zainstalować pozostawiając oprogramowanie i swoje pliki bez ich utraty. Przez 30 dni możesz testować system i przed upływem tego okresu powrócić do poprzedniego sytemu. Ja sam zainstalowałem nowy system i nie zamierzam wracać do poprzedniego.

Wszystkie gry, które chodziły na Windowsie 8/8.1, będą działać na Windowsie 10 bez problemu. Tutaj nie ma obawy. A czy warto się przesiadać na nowszy system? Trudno powiedzieć. Nie ma specjalnie różnicy z poziomu gracza w tych systemach. Są identyczne. Jeśli zależy ci na stabilności to zostań przy Windowsie 8. Nowy system jest ciągle w fazie dopracowywania, więc lepiej nie być “testerem” z własnej woli. Poza tym, po co ci przykre niespodzianki? Lepiej poczekać aż Microsoft połata system i wtedy ewentualnie się przesiąść. Nie czytaj artykułów ani komentarzy na Dobrepgoramy. A to dlatego, że ten portal jest za systemem unixowym a gruba większość jest za windowsem. Nie ma tutaj obiektywizmu i będę zawsze jakieś spiny i będą hejtować lub faworyzować jakąś stronę. Czytałem masę komentarzy pod newsami o Win 10. Tragedia - jednym słowem. Komuś nie podobają się kolory lub pasek a już mówią, że system do niczego :D  

Dziękuję za konstruktywne odpowiedzi. O to właśnie mi chodziło. Poczekam  jeszcze z przesiadką do wydania tej aktualizacji która ma być podobno tym dla 10 co 8.1 dla 8, wtedy zobaczę. Do lipca jest czas, żeby się zastanowić :slight_smile:

Pewnie że będą problemy po przesiadce na Windows 10, skończą się gdy zaktualizujesz sterowniki :wink:

Poczekaj na duże aktualizacje. Jak Ci wszystko działa, to na razie nie ma sensu. Między 8.1 a 10 nie ma aż tak wielkiej różnicy, aby się nadmiernie spinać z przesiadką.

Teraz w Październiku ma wyjść pierwszy service pack więc może będzie lepiej.

Dzięki za wszystkie odpowiedzi :slight_smile: Postanowiłam jeszcze poczekać na tą aktualizację o której pisałam wyżej :slight_smile:

Wg. mnie nie warto, ale może Ci się spodobać - po prostu zainstaluj. Masz 30 dni, aby wrócić do 8.1.

Z tego co słyszałem to win 10 jest ok ale ma dość sporo błędów. Ale osoby które to mówiły jakoś nie powracały do 8 więc z pewnością nie  są to olbrzymie błędy:) 

 

zdecydowanie nie są za duże . Korzystam od premiery i miałem mało problemów chociaż trochę czasem tęsknię za siódemką

Tom Reader może nie ruszyć na win 10…

a na poważnie - tylu krzaków i problemów  z windowsem nie miałem od czasów win Me…

Czekałem, aż przeczytam porównanie unixa do windowsa :slight_smile: @Jata to zmień na Debiana i nie marudź już. Widocznie Windows nie jest dla każdego.

@Odyniec: jest powywalane… nie dopisałem “było” - mea culpa…:confused:

@jata - Nic się nie wlecze. U mnie zapchany czy nie i tak się uruchamia 5 sekund. Kwestia specyfikacji kompa. Ja mam potwora, to może dlatego. Słabsze konfigurację zawsze mają problemy. Co do samych gier, też nie widzę problemów :slight_smile: