Czy warto kupić ASUS ROG GL753?

Czy Acer Nitro występuje w wersji 17"?

No dobra ale to nie jest nic odkrywczego. Tak jest ze wszystkim więc Ameryki nie odkrywasz.

Kupując nowe płacisz za sam fakt poczucia “że jesteś tym pierwszym właścicielem” co dla wielu jest ważne.
Płacisz za obsługe. Gwarancje.
Płacisz ulubionemu sprzedawcy.
Płacisz za pewność pochodzenia sprzętu. Za to że stan faktyczny jest rzeczywiście faktyczny… itp itd

Poważnie? Jakimiś abstrakcyjnymi ideami ze świata, w którym handel zajmuje się zadowalaniem klienta, uzasadniasz przepłacenie za sprzęt z procesorem poprzedniej generacji i kartą grafiki, która za miesiąc lub dwa też będzie w kategorii “poprzednia generacja”?

Przypominam, że tłem naszej dyskusji jest 17" game-laptop z i7-7700HQ, 16GB RAM, 128GB SSD + 1TB HDD i GTX1050ti… który miał kosztować 4990 zł (posty #1 i #5).

A czekaj bo to 15" to słabo :grin:

Rozmiar, wbrew potocznym opiniom, ma wielkie znaczenie :wink:

Nadal wolę 17" ale bez DVD.

Patrz na używane:

Dokupisz sobie RAM-u i dołożysz dysk M.2 i razem wyjdzie mniej niż 4 tys.

może i fajny ale idę za poradą kolegów .Latop bez dvd

ale co to ma do rzeczy?? Jakie abstrakcyjne ? nie wszyscy kupują używane. Część chce mieć nówkę i tyle.

Podaj lepsze propozycje NOWEGO sprzętu w tej cenie a nie używanego.
Używane ciuchy też można kupić , często lepsze i bardzie oryginalne niż ze sklepu. Ale nie kazdy ma ochotę chodzić po czyiś ciuchach

Proszę:
https://www.x-kom.pl/comparison/438861,457931

Nie łap się za GL753VE w tej cenie - 4999 zł. Od razu celuj w następce tj. GL703GE. Mam GL753VE, temu laptopowi nic nie ustępuje, działa znakomicie, jest wydajny, ale po co brać się za poprzednią generację, skoro jest już nowa.

I czemu laptop bez DVD jest wymogiem? W czym przeszkadza? Gdyby Brak DVD dawał jakieś profity to ok, ale z tego co widzę zazwyczaj po DVD zostaje pusty bok. Nie ma żadnych dodatkowych portów czy czegokolwiek tylko zmarnowane miejsce, choć akurat ASUS daje więcej portów w porównaniu do konkurencji, czyli w tym wypadku na plus. Nawet cieńsze te laptopy nie są.

Też zastanawiałem się nad MSI. Paskudna matryca TN. Co z tego, że 144 Hz, jak w tej cenie masz GTX 1050 Ti lub 1060, więc 144 Hz tutaj tylko w CS:GO się przydadzą… ASUS w dodatku ładuje jedne z lepszych matryc IPS - kolory ma świetne.

Dalej co do wyboru przekątnej matrycy. 15,6 to jednak mało. 17 calu daje dość odczuwalną różnicę - przesiadałem się z 15,6 na 17,3 więc mam porównanie.

Ponoć jeszcze nowe Heliosy są zacnym wyborem, ale nie miałem okazji przetestować - jeszcze.

A i nie daj się namówić przypadkiem na sam dysk HDD. HDD w laptopach to męczarnia i od razu rozglądaj się za konfiguracjami z dodatkowym SSD na M.2, najlepiej 256, bo sam mam w laptopie 120, fabrycznie zamontowane no i jednak trzeba pilnować czy miejsce się nie kończy, a raczej czy zapełnienie nie dochodzi do tych 80%, gdzie SSD zwalnia - w laptopach nie montują raczej najlepszych jednostek, a oddzielny zakup jakiegoś dobrego SSD dorzuca dużo do ceny końcowej.

Zawsze jest jeszcze TUF

jak doliczyć te dodatkowe dodatki typu; pamięci więcej , dysk lepszy ,grafika lepsza to suma sumarum będzie większa

Na X-kom jest akurat ten plus, że po prawej stronie na stronie danego laptopa masz konfigurator. Jak tak patrzę to 300 zł doliczają za pamięć i 200 zł za większy SSD. Podlinkowany TUF jest już całkiem ciekawą opcją.

Tak tylko blisko tej ceny są modele z GTX1060

ten interesujący MSI GV72 i7-8750H tylko dysk HDD? za mało ramu tylko 8 GB i chcąc dokupić chociaż 32 GB to koszt koło 900 zł

Ram czy dysk SSD możesz rozbudować zawsze, procesora i grafiki nie wymienisz.

Chyba, że kupisz kadłubka :slight_smile:

Obie Twoje propozycje są bez systemu operacyjnego czyli dolicz 500-600 zł za PRO, a 500 zł różnicy to nie jest blisko tej samej ceny…

Sam nie zauważyłem, że użytkownikowi chodzi o PRO, więc jeżeli ma być w okolicy 5000 zł to zostaje to:

Plus to:

Wersja box niestety za droga w tym wypadku - ok 1000 zł.

Razem 5200.

W innych opcjach, tj z GTX1060 to już prawie 6000.

Co do pamięci RAM to ze względu na obecność tylko dwóch slotów rozbudowa jest trudna.

Albo dopłacasz do Laptopa z 16 GB pamięci:

i prosisz sklep o ewentualną wymianę 2x8 GB na 1x16 GB by potem łatwo rozbudować, albo od razu dopłać do laptopa z 32 GB pamięci. Tak czy siak czeka Cie duża dopłata. Ponad 6000 zł wliczając Windowsa, a nawet 7000 jak chcesz GTX 1060.

wszystkie fajne te Asusy , jak pamięci jest ok, to znowu dysk za mały , dopłacam 200 zł i kupuję …

Który dysk za mały? SSD czy HDD?

Tu masz sam SSD 512GB. Dorzucić możesz jakikolwiek dysk 2,5 cala. Jednak w tym momencie zakup dysku i systemu to już Cię wyjdzie prawie 6000 zł.