Czy warto kupić ASUS ROG GL753?

witam chciałbym przejść już na laptop bo PC już mam stary ,mam coś takiego warto… ASUS ROG GL753

  • Producent ASUS
  • Procesor Intel Core i7-7700HQ (2.8 GHz do 3.6 GHz)
  • Pamięć 16 GB RAM
  • Dysk 128GB SSD + 1TB HDD
  • Karta graficzna NVIDIA GeForce GTX1050Ti + Intel® HD Graphics 630
  • Ekran matowy, FullHD
  • Przekątna 17,3"
  • Rozdzielczość 1920 x 1080 px
  • Klawiatura Polska, podświetlana / QWERTY US
  • System Windows 10 Professional

W takiej konkretnej konfiguracji to warto ale na pewno za mniej niż 3000 zł :slight_smile: Powyżej 3k zł już bym się chyba na taki sprzęt nie zdecydował :slight_smile:

  1. Proponował byś cię zastanowić nad MSI
  2. Czy jesteś pewien że chcesz 17 cal? a nie 15

Przypuszczam, że ma służyć do grania, więc ekran 17 cali jak najbardziej.
Czemu nie ASUS, jaką kluczową przewagę daje MSI?

koszt to 4,990

tak 17’’

MSI z takimi parametrami to koszt koło 6000 zł

Kategoryczne NIE za takie pieniądze!
Tutaj łap nowego i DUŻO co się zwie DUŻO mocniejszego laptopa, do dorzucenia tylko HDD, możesz z HDD w x-kom kupić za 200zł więcej.

Przesadzasz https://www.x-kom.pl/p/440522-notebook-laptop-173-msi-gv72-i7-8750h-16gb-240-plus-1tb-win10x-gtx1050ti.html
6000 z z karta 1060 kosztuje
Ja mam MSI 15 GF63RD -MSI to jest MSI
Ale jak nie to już polecam tego Acera ale bym wolał Acera pregatora - jest trochę droższy
Pytanie ile one wytrzymają?
Praktycznie jak będziesz grał i zrobisz z niego suszarkę do ze 3 lata. Jak nie będziesz przegrzewał to może i z 10 lat.
Popatrz w sklepie, który ci się bedzie podobał
Różnica między nimi jest taka, Asusa Chińczyk robi na pierwszej zmianie, MSI na drugiej a Acer w sobotę i niedzielę

To zbyt wiele :slight_smile:
Zobacz:

Na matowej 17 lepiej się czyta. Nie daj się przekabacić na mniejszy :slight_smile:

Jeżeli może być 15,6 calowy dostaniesz nowy wydajniejszy model

Jeżeli chodzi o 17 calowe modele

Chłopaki i dziewczyny laptop to nie wszystko potrzebne gniazda USB nowej generacji co najmniej 4 szt, potrzebny napęd DVD, karta grafiki i dużo innych podzespołów które msi nie posiadają

Do czego napęd DVD w dobie pendrajwów?

1 polubienie

napęd dvd zawsze na usb możesz wziąść

ty tak na poważnie ? pokaż mi za 3 k lepszy sprzęt - nowy ??

Nie kupuj z nagrywarką, nie kosztem układu chłodzenia.

Już niebawem można się spodziewać, premiery GTX 1160 czyli następcy GTX 1060. Widać trochę po upustach na laptopy.

Do laptopów najlepiej kupić samodzielnie dysk SSD M.2 (PCIe NVMe) z 5 letnia gwarancją.

ADATA XPG SX8200 240GB - 259zł
ADATA XPG SX8200 PRO 256GB - 279zł

Nie warto kupować nowych bo ten sprzęt traci na wartości zaraz po wyjściu ze sklepu, do tego co 3 mce pojawiają się nowe modele. W efekcie półroczny możesz kupić za 60% ceny nowego.

Tu masz zupełną rację

Z tego co pokazano nadal zostaje przy Acerze Nitro.