Czy warto kupić dysk HDD zewnętrzny WD Elements Desktop?

Witam,

jak w temacie czy warto kupić ten dysk zewnętrzny czy może polecicie coś lepszego w cenie do 250zł i pojemnością 320/500GB?

Link do aukcji: http://allegro.pl/megacena-wd-500gb-3-5 … 06092.html

Zastosowanie dysku: tylko magazyn danych, będzie leżał w jednym miejscu i nie będzie nigdzie noszony czy ruszany.

I pytanko na marginesie, czy to prawda, że dyski zewnętrzne są trwalsze bo nie są narażone na temperatury w obudowie PC i są mniej razy odczytywane/zapisywane? Ostatnio kumpel mi to powiedział.

Pozdrawiam :slight_smile:

Osobiście nie polecam WD ze względu na elektronike pudła nie samego dysku. U mnie wytrzymał jakieś 1,5 roku mimo że rzadko był używany, sam hdd jest dalej sprawny. Na temat ceny sie nie wypowiadam bo nie jestem w temacie. Co do ostatniego pytania to śmiem w to wątpić, zazwyczaj obudowa dysku jest bez wentylacji, ew. kratka na dole, druga rzecz - głowica jest tak samo parkowana jak w kompie. Osobiście polecałbym coś od Hitachi, np. Lacie (już 4 rok mi służy) tylko nie wiem jak z ceną.

Nie wiem - ja używam WD My Passport Essential 320GB już od ponad dwóch lat, nie raz mi upadł (podczas pracy również), przepuściłem już przez niego terabajty, niejednokrotnie otwierałem obudowę (pierwszy raz z ciekawości, drugi bo ładnie wyglądał dysk w środku, potem żeby zedrzeć Piano Black), ogólnie - widać, że używany i do dziś działa jak nowy (z wyglądem gorzej, ale… :wink: )

Właśnie też się zastanawiałem nad serią Essential 320gb ale cena za nowy znacznie przewyższa mój budżet teraz, a używki boje się kupować.

Raczej ten dysk upadać mi nie będzie, będzie stał na półce i pracował jak “normalny” twardziej.