Czy warto kupić dysk SSD 60GB na system?


(Bialy199623) #1

Witam,

planuję kupić dysk SSD na system i moje pytanie czy 60GB nie  będzie za mało na przetwarzanie różnych rzeczy w systemie i zapis plików tymczasowych dodam że mam 1TB twardziela i zainstalowany system będzie Win8.1 64 bit


(Odyniec_Stary) #2

60 GB jest akurat na Windows, pakiet Office i trochę podstawowych programów.

 

Natomiast kupno nowego SSD 60 GB jest nieopłacalne, bo ta pojemność już odchodzi do lamusa w nowych konstrukcjach, a za niewiele więcej można dostać dwa razy pojemniejsze i z reguły wydajniejsze modele.


(Guiness) #3

Mam Win 8.1 64 bit na SSD 120 GB. Wyłączone swap i hibernacja, włączone przywracanie systemu. Zainstalowane kilka dużych i trochę mniejszych programów (nie ma gier). Wszystko razem zajmuje ok 32 GB. W każdym dysku 7% jest zarezerwowane i niedostępne dla uzytkownika więc relnie u siebie masz 55,8 GB. Spokojnie wystarczy.


(Bialy199623) #4

Za 120GB zapłacę nieco ponad 200zł za najtańsze modele, a macie jakieś sprawdzone dyski do 250zł? Muszę w końcu kupić ten dysk bo mam dobry sprzęt a chcę rozwinąć jego możliwości.

I jeszcze jedno pytanie czy w okresie świąt Bożego Narodzenia sprzęty komputerowe tanieją? Jeżeli tak to poczekam do zimy xd


(Odyniec_Stary) #5

W okresie przedświątecznym raczej drożeje wszelaki sprzęt elektroniczny.

Poniżej 250 zł rozsądnym wyborem jest Crucial M500 http://www.skapiec.pl/site/cat/8/comp/6839849

Warto jednak trochę dorzucić do wydajniejszego Plextora M6S http://www.skapiec.pl/site/cat/8/comp/10062872

Sprzęt nie ma znaczenia, nawet na stosunkowo słabym sprzęcie od razu widać różnicę w wydajności. Ja tutaj nie tworzę żadnych teorii w oparciu o tylko własne doświadczenia, tak po prostu jest. Wygoogluj sobie dowolny test porównawczy.

Dla Ciebie różnicy rzeczywiście może nie być, bo nie wykorzystujesz komputera w typowy sposób, z tego co napisałeś.